Využijte příležitost zažít letní Dubrovník bez náporu turistů


ubytování Chorvatsko

Dubrovník je jedno z nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku. Zatímco každý rok čelilo značnému náporu turistů, který byl mnohdy až nežádoucí, rok 2021 se pravděpodobně ponese v mnohem klidnějším duchu. A pokud i vy toužíte po tom toto úžasné město na jihu Chorvatska navštívit, možná máte letos poslední vhodnou příležitost zažít ho bez turistického šílenství.

Dubrovník, Chorvatsko, staré město, pevnost
Dubrovník

Po tom, co prakticky celou zeměkouli na více než rok zmrazila virová pandemie, se lidé pomalu ale jistě opět vrací k svému normálnímu životu. V létě roku 2021 se už pravděpodobně bude více cestovat, předpokládá se však, že to zdaleka nebude takový boom jako v letech před pandemií. Spousta lidí se nemoci stále bojí a hodně jich přišlo o finanční prostředky. Pokud ale patříte mezi ty šťastnější, jistě se už těšíte na svou zaslouženou dovolenou u moře. A my vám doporučujeme chorvatský Dubrovník – tedy, pokud jste tu ještě nebyli.

Dubrovník má neopakovatelnou atmosféru a je považovaný za nejkrásnější město země. Má kouzelné historické centrum se spoustou kulturních památek, je obehnáno vysokými městskými hradbami, najdete tu příjemné oblázkové pláže a moře s průzračnou vodou. Od roku 1979 je město zapsáno na seznamu UNESCO. 

Historické jádro

Procházka po Dubrovníku je jako návštěva muzea

Muzeum pod širým nebem s honosnými domy, dlážděnými uličkami, paláci, kostely i kláštery – to vše vás čeká při procházce tímto okouzlujícím městem. Určitě při svých toulkách neminete františkánský klášter s působivým rajským dvorem a ojedinělou františkánskou lékárnou, hlavní třídu Placa – Strada s Onofriovou kašnou a překrásný palác Sponza

Přímo pod hradbami města, jen pár kroků od historického jádra, si můžete začít užívat oblázkové pláže, kterých je tu poblíž hned několik. Mezi oblíbené patří pláž Šulići, Bellevue, Buža. Hodně navštěvovaná je také pláž Banje, odkud je krásný výhled na hradby. Surfing nebo jachting můžete okusit na nedaleké pláži Copacabana. A nejdelší pláží je pláž Lapad, která nese stejný název jako poloostrov, na kterém leží nejkrásnější část Dubrovníku. Pokud zatoužíte po větším klidu, vydejte se do nedaleké zátoky s pláží sv. Jakuba. Najdete ji u stejnojmenného kostela a nabízí výhledy na staré město a ostrov Lopud. 

ČTĚTĚ:   3 výjimečné destinace na Makarské riviéře
Banje
Pláž Banje

Kam utéct do přírody?

Přestože je Dubrovník absolutní perlou Jadranu, každý po chvíli zatouží po kousku přírody. Tady máte úžasnou možnost zažít vůni vzrostlých borovic a dubů a nadýchat se čerstvého svěžího vzduchu. Kde? Například na ostrově Lokrum, kam vás z Dubrovníku odveze trajekt za necelých 10 minut. 

Další možností výletu jsou nedaleké Elafitské ostrovy, mezi které patří Lopud, Šipan a Koločep. Můžete si udělat jeden delší výlet cestovní agenturou, která vás vezme najednou na všechny tři, nebo si je můžete po vlastní ose probádat postupně v rámci 3 samostatných výletů. Lopud je ostrov s jedinu stejnojmennou vesnicí, která má cca 350, obyvatel. Leží v malé zátoce, kde se také nachází oblíbená pláž. Městečko je turisticky oblíbené a má podobný ráz jak Dubrovník. Díky příznivému klima se tu daří subtropickým rostlinám a olivovníkům.

Ostrov Lopud

Ostrov Šipan má dvě turistická letoviska a je to největší ostrov Elafitů. Má nezapomenutelnou atmosféru a překrásné přírodní scenérie. Je to oblíbeným místem pro potápěče, lovce langust a milovníky vodních sportů. 

Koločeop je mnohem menší ostrov s velmi poklidnou atmosférou. Z Dubrovníku se sem dostanete za půl hodiny a najdete tu krásné pláže i strmé skalnaté pobřeží. Nabízí se tu příjemné procházky v chladivém lese a mezi olivovníky. A stejně jak na Lopudu je to ostrov bez automobilového provozu


levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2021, Kategorie : Chorvatsko