Za wellness pobytem do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Každý z nás by si měl občas dopřát několikadenní pobyt spojený s odpočinkem a relaxací. Nabrat novou energii, povzbudit své smysly a zregenerovat tělo. Na to jsou nejlepší lázně, relaxační koupele a masážní procedury. Na wellness pobyt můžete vyrazit i do Chorvatska. Představujeme vám oblíbená lázeňská místa, odkud se vrátíte jako znovuzrození!

 

Opatija a Cirkvenica, to je sázka na jistotu!

Cirkvenica patří mezi známá lázeňská střediska. Najdete ji necelých 50 km jižně od města Opatija, které je taktéž lázeňské. Město Opatija je dokonce považované za nejstarší lázeňské město na pobřeží Chorvatska, kam se vždy sjížděla smetánka a dokonce i šlechtici. Cirkvenica je menší město, ve kterém se lázeňství vyvinulo o pár let později. Užívat si tu můžete procedury spojené s čistě přírodními mořskými produkty a uvolňující masáže.

ostrov Pag

Za léčivým bahnem na ostrov Pag

Máte-li rádi procedury spojené s léčivým bahnem, vypravte se na nádherný chorvatský ostrov Pag. Tmavě šedé bahno z tohoto ostrova je léčivé a nejvíce jej využívají ti, kteří mají problémy s pohybovým aparátem. Pamatujte si však jednu věc: léčivé účinky má údajně pouze bahno čerstvé. Pokud si tedy myslíte, že byste si mohli na Pagu bahno nabrat, cestovat s ním dál a využívat ho dlouhodobě, budete zklamaní. Po několika málo hodinách jeho léčivé účinky prostě vymizí a vám zůstane jen špinavé, smradlavé bahno.

Trogir

Lázeňské město Trogir je mimo jiné i pastvou pro oči

Skvělým místem je také nádherné lázeňské město Trogir, které najdete mezi maličkým ostrovem Čiovo a pevninou, asi 27 kilometrů západně od Splitu. Díky své historické kráse se dostalo na seznam UNESCO. Vyniká unikátní architekturou a křivolakými uličkami v centru. Kromě lázní a wellness procedur tak můžete obdivovat historii a věnovat se také sportovním aktivitám včetně plavání v moři na známých plážích Pantao či Kava.

ČTĚTĚ:   Ceny v Chorvatsku letos - jak ušetřit a co to stojí

Wellness centra a různá relaxační střediska s vířivkami a bazény najdete po celém Chorvatsku. Protože jsou tyto služby v posledních letech tolik vyhledávané, rostou tu tato zařízení jako houby po dešti. Velké hotelové komplexy však nejsou vždy to, po čem toužíme, proto je pro mnohé ideální volbou bydlení v soukromí a docházení na wellness procedury do hotelů nebo lázeňských domů.

levné apartmány Trogir
Ubytování v Trogiru

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2018, Kategorie : Chorvatsko