Zábava na Jadranu. Tyhle kulturní akce si nenechte ujít!


ubytování Chorvatsko

Čeká vás dovolená v Chorvatsku? Krásné moře, luxusní výhledy, nádherná příroda… dovolená jak má být! My vám přinášíme tipy na zábavné akce, které se budou třeba právě v čase vašeho volna u Jadranu v Chorvatsku konat. Pokud ano, určitě na ně zavítejte a zpestřete si svůj pobyt.

Co se děje v létě

Chorvatsko je, stejně jako jiné země jižní Evropy, známé spoustou zábavných, uměleckých, kulturních i národopisných akcí konaných pro veřejnost. A především v letní sezóně je z čeho vybírat. Níže najdete seznam těch, které jsou podle nás nejzajímavější.

Korčula, rytířské slavnosti

Festival rytířských her na ostrově Korčula pod patronací UNESCO

V podstatě už od 14. 6. po celou sezónu (do začátku října) se na ostrově Korčula konají rytířské slavnosti. Poprvé zde proběhly v roce 1997 a jejich cílem bylo uchovat na ostrově tuto jedinečnou tradici a historické děditství.

Tanec s meči přináší každoročně unikátní podívanou, při které se tančí v krojích s dřevěnými tyčemi symbolizujícími meče. Na Korčule se během léta představí řada tanečních skupin z celého Chorvatska.

Lidová slavnost na ostrově Rab s kejklíři a řemesly

Ani oblíbený ostrov Rab nezůstává, co se týče zábavy a kultury, v létě pozadu! Rabska fjera je velká lidová slavnost, která se koná každoročně od 25. 7. do 27. 7. a návštěvníci mohou obdivovat lukostřelce, průvod ve středověkých kostýmech a představení středověkých řemesel. Nechybí hudba, kejklíři a také pouliční herci. Součástí jsou rytířské turnaje, které se konají v různé termíny, 2 už proběhly a poslední se chystá na 15. srpna.

Budete-li svou dovolenou poslední týden v červenci, nebo v polovině srpna trávit na tomto ostrově, zjistěte si v informačním centru podrobnější info a vydejte se do města Rab za zábavou a kulturou!

A kde se co ještě děje?

Podobná akce se koná také na ostrově Krk (Krcký trh Lovrečeva, město Krk, 8. 8. – 10. 8.) nebo v okolí Novi Vinodolski a Cirkvenica (Lidová slavnost Vinodolu, 15. – 17. 8.). Hodně velkou zábavu slibují také oslí závody, které připadnou na první neděli v srpnu v Tribunji.

ČTĚTĚ:   V Koprivnici se o víkendu konají rybí slavnosti

Začátkem srpna můžete být také svědky lidové slavnosti v Primoštěnu, kde budete moci ochutnat místní víno. Naopak na ostrově Dugi otok v obci Sali se vždy o víkendu před 15. 8. (svátek Nanebevzetí Panny Marie) koná rybářská slavnost, kde si pochutnáte na rybích specialitách.

Neretva

Lodní maraton každý rok navštíví tisíce lidí!

Tohle je trošku jiná liga, ale věřte, že zábava to je taky! Druhou sobotu v srpnu (letos tedy 10. 8.) se v deltě řeky Neretvy koná závod lodí. Start je v Metkovići a cíl v Ploče. Trasa je dlouhá cca 22 km a celý závod trvá přibližně 2 hodiny.

Zajímá vás, kdo závodí? Jsou to samozřejmě místní z přilehlých obcí a vesnic, které připevní vlajku své obce na loď nebo člun a hrdě reprezentují. K závodům využívají lodě, které používají na přepravu své úrody z polí nebo k rybolovu.

Jedná se o mimořádnou podívanou, na kterou se každoročně přijdou podívat desítky tisíc lidí! Takže žádná malá neckyáda v Horní dolní!

No a samozřejmě v Chorvatsku probíhá celá řada vynikajících hudebních festivalů. Níže najdete seznam některých z nich.

Opatija

Opatija

Léto na letní scéně: 8. 6. – 31. 8.

Liburnia Jazz Festival: 5. 7. – 6. 7. a 26. 8. – 30. 8.

Jerry Rick’s Blues Festival: 25. 7. – 4. 8.

Rijeka

Toto město  bude v roce 2020 evropským hlavním městem kultury, proto zde už letos po celou sezónu probíhají kulturní i hudební akce. Stačí se informovat v turistickém centru.

Dark Circle Fest (metal): 14. 6. – 16. 6.

Noci rijeckých náměstí a pláží (hudba, gastro): 29. 6. – 31. 7.

Senj

Senjské koncertní večery (vážná hudba, komorní): červenec a srpen

Krk

Letní představení na Krku: červenec a srpen

ČTĚTĚ:   Vítá vás levandulový ostrov Hvar

Cres

Creské kulturní večery (Cres): červenec, srpen

Lubenické hudební večery (Lubenice): 12. 7. – 16. 8.

Osorské hudební večery(Osor): 16. 7. – 18. 8.

Lošinj

Jazz festival Lošinj (Mali Lošinj). 31. 7. – 2. 8.

Pag

Novaljské kulturní léto (Novalja): od poloviny června do konce sezóny

Pažské kulturní léto (Pag): 15. 6. – 15. 9.

Zadar

Hudební večery v Donátu: 9. 7. – 8. 8.

Páteční slavnosti: 8. 6. – 23. 9.

Biograd na moru

Biogradské léto: červenec a srpen

 

levné apartmány Korčula
Ubytování na Korčule

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2019, Kategorie : Chorvatsko