Zadar je mezi 10 top destinacemi pro rok 2019


ubytování Chorvatsko

Zadar, překrásné město v Dalmácii, 200 km jižně od hlavního chorvatského města Záhřeb se umístilo v žebříčku cestovatelského magazínu Lonely Planet mezi deseti nejoblíbenějšími destinacemi pro rok 2019. Čím si to Zadar zasloužil a s kterými městy se o nejvyšší příčky dělí?

Zadar je opravdu specifický. V posledních letech došlo k velkému rozvoji tohoto chorvatského pobřežního města, kterého si turisté nemohli nevšimnout. Velkým magnetem je samotné historické centrum protkané světlými mramorovými ulicemi plnými kaváren, rustikálních restaurací, starověkých římských zřícenin. V centru najdete spoustu muzeí, galerií, obchodů.

Zadar

Pobřežní promenáda je plná lidí, kteří zde obdivují nejen čisté moře, ale také unikátní moderní projekty, které zde byly zrealizovány.

Patří mezi ně mořské varhany, jejichž hudbu chce každý zažít na vlastní uši. Určitě o nich neslyšíte poprvé ani vy. Jedná se o světový unikát – systém trubek a píšťal, které jsou zabudované ve schodech jdoucích do moře. Vlny narážející na schody vytváří fascinující hudební představení.

Dalším unikátem je Pozdrav Slunci, který naopak přináší zážitek vizuální. Má podobu obrovského kruhu složeného ze skleněných desek, který je zapuštěn do kamenné dlažby. Desky mají fotovoltaické solární části, které po západu slunce vytváří jedinečné světelné efekty.

Zadarská riviéra je ideální místo také pro koupání a vodní sporty

Můžete si zde užívat windsurfing, vodní lyže, potápění či podmořský rybolov. Pro jachtaře tu jsou přístavy Marina Borik a Marina Zadar. V oblasti Zadaru najdete oblázkové a písečné pláže, Modrou vlajkou je oceněna městská oblázková pláž Kolovare. Písečnou pláž najdete v Boriku vzdáleném asi 4 km od centra, kam vás zaveze MHD, nebo popojedete 13 km na západ, kde se nachází 1,5 km dlouhá pláž Zaton s perfektním vybavením. Zadar je zkrátka místo jako stvořené pro letní dovolenou.

ČTĚTĚ:   Další ocenění pro pláž Zrće na ostrově Pag

Zadar

Jaké světové destinace jsou podle Lonely Planet ještě oblíbená?

Zadar skončil na 9. místě z 10. Níže najdete celý seznam nejlépe hodnocených destinacích.

1. Kodaň, Dánsko

2. Šen-čen, Čína

3. Novi Sad, Srbsko

4. Miami, USA

5. Káthmándú, Nepál

6. Mexico City, Mexiko

7. Dakar, Senegal

8. Seattle, USA

9. Zadar, Chorvatsko

10. Meknes, Maroko

levné apartmány Zadar
Ubytování v Zadaru

Ohodnoťte

5 Responses to Zadar je mezi 10 top destinacemi pro rok 2019

 1. Markéta Richterová

  A tu výbornou Marasku, co tam vyrábějí.

 2. Iveta Šinalová

  Nádherné město, plno zážitků, určitě se sem vrátíme:)

 3. Martinec Pepa

  Tam jsem usnul na tech schodech 😀

 4. Franc Pop

  Byli jsme tam třikrát a letos repete.

 5. Juraj Rožek

  Zadar je nádherné mesto kde sa historická časť spája s moderným centrom . Dúfam že sa tam o5 niekedy dostanem. Je tam fajn.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2019, Kategorie : Chorvatsko