Záhřeb byl zařazen do průvodce Louis Vuitton City Guide 2012


ubytování Chorvatsko
Prestižní průvodce „Louis Vuitton City Guide 2012“ zařadil Záhřeb do svého luxusního vydání cestovních průvodců po evropských městech. Záhřeb se tak ocitl ve společnosti měst, jako jsou Paříž, Athény, Moskva, Barcelona či Londýn. Jedná se o 13. vydání brožury spjaté s jedním z nejznámějších módních domů na světě – francouzskou firmou „Louis Vuitton”. Záhřeb je jediným chorvatským městem, které bylo do průvodce zařazeno.

„Louis Vuitton City Guide“ nabízí exkluzivní rady o restauracích, kavárnách, prodejnách, muzeích a galeriích, které je třeba navštívit. Tato sbírka průvodců po evropských městech se skládá z devíti svazků s 31 populárními evropskými destinacemi. Obsahuje více než sedm tisíc adres na dvou tisících stránek.

Záhřeb - Chorvatsko

Záhřeb - Chorvatsko

Na rozdíl od většiny průvodců brožura neobsahuje fotografie vybraných měst, ale velmi zajímavé ilustrace, které nakreslil Ruben Toledo, známý kubánský ilustrátor, malíř, sochař a módní kritik.

Průvodce hlavním městem Chorvatska – Záhřebem začíná rozhovorem s jedním z největších chorvatských sběratelů uměleckých děl, panem Veljkem Martonem a jeho doporučeními pro turisty. Pokračuje výběrem hotelů, restaurací, kaváren, barů, butiků a parků. Na 40 stránkách je popsáno všechno, co je pro návštěvníka Záhřebu nejdůležitější. Zvláště jsou zmíněny: oblíbený desert „štrukli“, tržnice Dolac, Britanski trg, galerie „Atelijer Meštrović“ a záhřebské korzo.

Zdroj: Turistické sdružení města Záhřeb
www.zagreb-touristinfo.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   5 tipů na romantickou cestu
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2012, Kategorie : Chorvatsko