Zájezdy do Chorvatska pro cyklisty


ubytování Chorvatsko

Pro cyklistické nadšence existují již zájezdy do Chorvatska mimo sezónu (září, říjen) kdy není tak úmorné vedro a můžete si zároveň plout na moři a objíždět na svém kole zajímavostí.

Například týdenní pobyt na jachtě v Chorvatsku s putováním od ostrova k ostrovu s večery strávenými v malebných přístavních vesničkách a k tomu cyklistické putování v sedlech vašich trekových nebo horských kol po krásných ostrovech.

Takováto akce je určena jak pro pohodové cykloturisty, tak i pro bikery, kteří si zaručeně přijdou na své. Cesty vedou po málo frekventovaných silničkách od přístavu k přístavu, ale také přes kopce v terénu. Večery pak strávíte na lodi nebo v příjemné hospůdce v přístavu při skleničce výborného chorvatského vína.

K ubytování pak poslouží kajuta pro dvě osoby. Snídaně a večeře jsou na lodi. Vaří chorvatský lodní kuchař a to místní speciality. Projede se například celý poloostrov Pelješac a ostrovy Šipaň, Mjet a Korčula. Navštívit můžete město Dubrovnik – památku UNESCO. Putování lze zakončit etapou na ostrově Brač. Hlavní je, že termíny pro takovouto dovolenou jsou příjemné na ježdění i na koupání a hlavně nejsou návaly turistů a ostrovy jsou skoro opuštěné.

Program může být volen pro pohodovou cykloturistiku (denně 30-60 km) s možností prohlídek památek, vesniček a vnímání krajiny nebo pro náročnější cyklisty (denní etapy 60-100 km), kteří ocení krásné terény s pohledy na moře.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Sutivan na ostrově Brač
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2009, Kategorie : Chorvatsko