Zajímavosti v Chorvatsku, které byste neměli vynechat


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je země různých zajímavostí a netušených možností. Pokud se vydáte na výlet do Chorvatska nebo zde každoročně trávíte dovolenou, zde je pár míst, které byste rozhodně neměli vynechat.

Jedním z míst, které alespoň jednou stojí za navštívení je hlavní město Chorvatska Záhřeb. Toto hlavní město v sobě ukrývá téměř všechny zajímavosti Chorvatska, na které můžete narazit. Hlavní město se rozprostírá podél řeky Sávy u hřebenů vrchoviny Medvednice. V centru můžete vidět památky z renesančního období, parky, galerie či muzea. Další zajímavosti Chorvatska na vás čekají v chrámu svatého Štěpána přejmenovaného na Chrám Nanebevzetí požehnané Panny Marie. Uvnitř můžete nalézt základy středověkého chrámu, fresky z 13. Století, mramorové oltáře či barokní kazatelny.croatia_istria_national_park_brijuni_006

Nyní se přesuneme na ostrov a zajímavosti Chorvatska budeme objevovat na ostrově Istrie, který se jmenuje podle ilyrského kmene Histriů, který byl poražen Římany v roce 177 př.n.l.. Istrie je malou Itálií, neboť zde žije početná skupinka Italů, kteří zde jsou již od roku 1919. Zajímavosti Chorvatska mají svoji historii a například 2000 let stará Poreč patří mezi nejstarší letoviska na světě. Toto místo v sobě ukrývá jedinečnou atmosféru cenných památek, starobylých krás a zajímavých zákoutí. Kromě toho to zde žije i velkým turistickým ruchem a o zábavu zde není nouze. Naleznete zde i Eufraziovu baziliku z 6. století, která patří do fondu Světového dědictví UNESCO.

Z živého a turisticky oblíbeného místa Chorvatska se přesuneme k další zajímavosti Chorvatska a tím je národní park Brijuni. Tento národní park se nachází jihozápadně od Istrie a spravuje jej město Pula. Brijuni tvoří celkem na čtrnáct ostrovů a ostrůvků s několika podvodními útesy, které ukrývají přírodní krásy. Naleznete zde rozmanitou přírodu, která vás okouzlí. V parku se také nachází několik lázní a ubytovacích zařízení, které poskytují kvalitní služby.

ČTĚTĚ:   Kde je chorvatská ambasáda v Praze?
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín