Zajímavosti ostrova Korčula


ubytování Chorvatsko

Stejnojmenné hlavní město Korčula je považováno za jedno z nekrásnějších měst celého Jadranu. Je to dáno jednak polohou starého města na skalnaté vyvýšenině na malém poloostrově, a jednak fascinující promyšlenou výstavbou, která je navíc velice fotogenická. Je zde i mnoho historických památek, z nichž nejvýznamnější je katedrála sv. Marka.

korcula-old-townKromě hlavního města můžete na Korčule navštívit další zajímavá místa. Například v nejjihovýchodnější části leží půvabná vesnice Lumbarda. Má rozlehlou písečnou pláž, malý přístav a kotviště motorových člunů. Na okolních vinicích se daří hroznům, ze kterých se vyrábí suché těžké bílé víno zlatavé barvy jménem Grk. Vedle středověkého kostela sv. Petra stojí rodný dům chorvatského sochaře Frane Kršiniče.

Zhruba po 20 km od Lumbardy směrem na Vela Luka se po silnici dostanete do vesnice Čara. Za pozornost zde stojí tvrz Spanič ze 17. století a také renovovaný farní kostel sv. Petra. Po dalších třech kilometrech přijedete do vesnice Smokvica. Vedle několika barokních domů a tvrzí korčulských bohatých měšťanů je pozoruhodná i lodžie ze 17. století.

Na jižním pobřeží Korčuly asi 4 km od Smokvice se rozkládá malý přístav Brna, který je díky několika menším hotelům a apartmánům turistickým letoviskem. Kromě nádherného koupání a surfování je zde k dispozici sportovní centrum s tenisovými kurty. Brna je známá také svým léčivým bahnem. Jižně od starého města se podél pobřežní promenády rozkládá Dominikánský klášter a nad ním se zachovala pevnost z 19. století, která se dnes nazývá Forteca.

K nejobydlenějším místům ostrova patří přístav Vela Luka na západním pobřeží. Má krásnou polohu v hluboké zátoce mezi vysokými skalnatými útesy. Vedle cizineckého ruchu tu hraje velkou roli stavba lodí a průmysl na zpracování ryb. Mezi pamětihodnosti města patří hlavně pozdně gotický kostel sv. Jana na poloostrově Gradina. Poblíž nábřeží stojí bývalá tvrz. Oblíbeným cílem výletníků je ostrůvek Ošjak, jehož příroda bohatá na vegetaci je chráněna zákonem.

ČTĚTĚ:   Vyhlášení soutěže o 5ti denní pobyt


ubytování Korčula
Levné apartmány na KorčuleZajímavosti ostrova Korčula
1 (20%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Zajímavosti ostrova Korčula

  1. Hana Keprtová

    je tam náádherně :*

  2. Hana Keprtová

    je tam náádherně :*

  3. Jan Ctvrteckaj

    korčula je klenot dalmácie nádhera bohužel je tam dlouhá doprava a taky dost drahá ale nejkrásnější je v září

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín