Zaostřeno na mladé: beach party na pláži Zrće


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je destinací, kterou si velmi často vybírají jako místo své dovolené rodiny s dětmi. Ale ani mladí lidé, kteří touží po zábavě, živých večírcích a party atmosféře, nepřijdou zkrátka. Chcete-li zažít atmosféru podobnou jako na Ibize, sbalte si věci a zamiřte si to na ostrov Pag. Právě zde se totiž nachází pláž, která svou atmosféru jedinečný party ostrov připomíná. Jmenuje se Zrće a rozhodně se tu nebudete nudit.

Popularita pláže Zrće raketově stoupá

Ojedinělou chorvatskou pláž Zrće najdete přibližně 3 km od letoviska Novalja na severovýchodě ostrova Pag, kam vás jednoduše převeze trajekt z pevniny. V letních měsících si budete jisti, že míříte správným směrem, neboť vás budou míjet autobusy plné mladých vyznavačů klubové hudební scény.

Pláž Zrće se stala za posledních 10 let velmi oblíbenou destinací nejen pro mladé Chorvaty, ale také pro nadšence elektrické hudby z celého světa. Každé léto se na pláž sjíždí příznivci elektronické hudby především ze Slovinska a Itálie. Díky velké popularitě si sem cestu nachází také Němci, obyvatelé Velké Británie, Polska, Maďarska, Skandinávie a dokonce i USA. Ani návštěvníci z České republiky zde nejsou ojedinělí.

beach-party

Ibiza Chorvatska

Mezi hlavní centra zábavy na pláži Zrće patří velké kluby, do kterých se platí ve večerních hodinách vstup. Jsou to Kalypso, Papaya, Noa a Aquarius. Zrovna název Aquarius vám nemusí být zcela neznámý. Je to právě ten slavný klub, který anglický časopis Mixmag vyhlásil nejvyhledávanějším místem zábavy v celé Evropě. Klub se sem přestěhoval v roce 2002 z jezera Jarun v Záhřebu a na pláži Zrće sklízí velké úspěchy. Hostují zde domácí i světoví Djs a zábava končí v brzkých ranních hodinách.

Protože pláž Zrće představuje v podstatě jediné místo s tímto druhem zábavy v Chorvatsku, těší se opravdu velké oblibě a pořadatelé zábavných hudebních programů dbají na vysokou úroveň nabízených služeb. Zahraniční návštěvníci přezdívají pláž Zrće a Novalju Ibizou Chorvatska.

ČTĚTĚ:   Zadar

Několikadenní festivaly na světové úrovni

Každoročně se zde konají festivaly, které mají světovou úroveň. Kluby na pláži nabízí až do svítání hudbu, kterou servírují vyhlášení Djs a známé hvězdy klubové scény. Festivaly mohou trvat až 4 dny a cena se pohybuje kolem 2 000 Kč.

Party na pláži Zrće

Kromě výše zmíněných velkých a proslavených klubů najdete na pláži Zrće také menší kluby, které mají bazén a neplatí se do nich vstup přes den ani večer. Pokud tedy netoužíte po bláznivě roztančeném davu, máte na výběr z menších podniků, kde vás přivítá trochu klidnější plážová atmosféra.

Život na pláži Zrće přes den

To, co dělá místo jedinečné, jsou také perfektní podmínky ke koupání a skvělá dostupnost trajektem na ostrov. Co se týče zábavy, není to jen hudba, tanec a alkohol, co sem láká příznivé klubové scény. Na pláži Zrće se můžete přes den věnovat různým sportovním aktivitám.

Je tu například vodní tobogán, bungee jumping, půjčit si můžete vodní skútr nebo si zahrát plážový volejbal. Nechybí ani biliard. Pláž má kapacitu 1 000 osob a každé léto přivítá 200 000 návštěvníků, kteří si odváží nezapomenutelné zážitky.

Sporty na pláži Zrće

Vybavenost pláže

Na pláž Zrće se dostanete z letoviska Novalja veřejnou dopravou. Nachází se na krásném místě, je lemovaná lesy a najdete na ní drobné oblázky smíchané s pískem. Součástí jsou WC i sprchy na velmi dobré úrovni. Mezi další plusy pláže, která jistě oceníte, patří například prostor pro invalidy, pobřežní hlídka, spousta možností občerstvení, půjčovna sportovního i plážového vybavení a možnost načepování pitné vody. Na pláži najdete úsek pro děti i neplavce.

Pokud tedy toužíte po velké party a Ibiza se vám zdá moc daleko, představuje ostrov Pag se svou jedinečnou pláží Zrće skvělou příležitost právě pro vás.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko před sezónou: na pohodu!


levné apartmány Novalja
Ubytování v Novalja

Ohodnoťte

2 Responses to Zaostřeno na mladé: beach party na pláži Zrće

  1. Andrea Koubková

    Zažila jsem Zrće v roce 94 nebo 95. Byla to nádhera, jen jeden stánek, který fungoval jen velmi omezeně a na pláži pár lidi… Teď si to nedokážu představit.

  2. Tereza Kovalová

    no, tak ještě že na tam nakonec nejedem, to by pak byla dovolená….

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko