V září na Hvar! Typy na sluneční destinace.


ubytování Chorvatsko

Ostrov Hvar je považován za nejslunnější ostrov Jaderského moře. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku teprve na září, možná vás právě tento ostrov napadne jako vaše cílová destinace. Přece jenom je dobré jít štěstí naproti. Přinášíme vám proto několik tipů na skvělá místa, která na Hvaru můžete navštívit. Stačí si jen vybrat! Jedno je však jisté: všude na vás čeká kouzelná atmosféra, čisté moře a dobré jídlo i víno.

Stari Grad

Hlavním přístavem ostrova je město Stari Grad, který představuje spojnici s pobřežním městem Split, ostrovy Korčula a Lastovo a městem Ancona v Itálii. Čekejte moderní přístav a letovisko, které je nejoblíbenější a tudíž nejnavštěvovanější na celém ostrově. Stari Grad nabízí zajímavou historii – navštivte například dům Gradić Gramotorov, kde najdete pozůstatky řeckých hradeb z 2 století p. n. l. Kromě toho ve městě můžete obdivovat kláštery, chrámy i kostely.

Co však zajímá turisty mnohem více, jsou místní pláže. U hotelových komplexů nejdete především betonová mola, oblázkovou pláž nabízí hotel Arkáda Hvar. V blízkosti se však nachází také romantické zátoky a menší oblázkové pláže.

Křišťálově čisté moře přináší také spoustu zábavy. Naučte se windsurfing, vyzkoušejte jachting, udělejte si potápěčský kurz nebo se vyblbněte na vodním skútru. Na pevnině si zahrajte s přáteli fotbal, tenis nebo třeba golf. Co víc si o dovolené přát? Snad už jen dobré víno a jídlo, které sežene v jedné z mnoha vynikajících restauracích v centru města.

Jelsa

Městečko a půvabný přístav Jelsa patří mezi nejoblíbenější letoviska ostrova díky své malebnosti. Najdete ho na severním pobřeží jen několik kilometrů od Stariho Gradu. Jelsa má kouzelné starobylé centrum s dlážděnými uličkami, kostelem sv. Ivana a spoustou krásných renesančních a barokních domů. Kolem městečka se nachází nádherné zátoky s průzračně čistou vodou. Pláže jsou zde oblázkové, kamenité i písečné a v zátoce Mina se nachází veřejné koupaliště.

ČTĚTĚ:   Nejromantičtější chorvatské destinace podle Forbes

Jelsa

Máte-li rádi sport, určitě se tu nudit nebudete. Místo je oblíbené mezi sportovními rybáři, potápěči, jsou zde tenisové kurty. Kromě toho uděláte dobře, vezmete-li si s sebou kolo, neboť se v okolí nachází spousta cyklostezek. V okolí se daří se vinné révě i citrusům. Jako přístav je Jelsa proslulá tradiční výrobou lodí. Obec má pouhých 1800 obyvatel a je vzdálené přibližně 25 kilometrů od hlavního města ostrova – Hvaru.

Milna

Také na jižním pobřeží ostrova najdete luxusní místa pro rodinnou dovolenou. Kromě města Hvar, které v našem seznamu tentokrát nefiguruje, je to například městečko Milna. Leží 4 km od Hvaru a zamilujete si ho, pokud upřednostňujete klid a oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody. Jedná se o ideální místo pro dovolenou s dětmi a to klidně s těmi nejmenšími.

osel

Přestože se jedná o pěkné město, mnoho kulturních a historických památek v Milně nenajdete. Vyniká však nádhernými plážemi a okolní přírodou. V bezprostřední blízkosti tohoto města se nachází spoustu zátok a lagun s malými oblázkovými a částečně písečnými plážemi. Také tu najdete 4 hlavní velké oblázkové pláže. Milna je zkrátka místo stvořené pro milovníky moře a pohodičky na pláži. Avšak, můžete se odtud vydat na výlet, a to ne na ledajaký! V nedalekém městečku Malo Grablje nabízí originální atrakci – jízdu na oslovi!

Zavala

Posledním místem, které vám na tomto krásném prosluněném ostrově doporučíme, je obec Zavala, kterou najdete také na jihu ostrova, blízko Milny i Jelsy. Zavala je na tom podobně jako Milna. Poklidné místo s nepatrným množstvím kulturních a historických památek, zato však s jedinečnými podmínkami pro koupání. Úžasná místa v zátokách, oblázkové pláže, bohatý podmořský svět, to je to, za čem sem turisté jezdí. A také za vynikajícím vínem Bogdanuša, které vám nalejí téměř kdekoliv.

ČTĚTĚ:   Teplota moře v Chorvatsku: jaká je a jaká bude

Hvar

Pokud si chcete prodloužit léto, uklidnit nervy, načerpat energii pro chladné období, které nás již brzy ve střední Evropě čeká, vydejte se na Hvar. Teploty vzduchu i moře v září bývají příjemné a sluneční paprsky by vás tady rozhodně neměly nechat na holičkách!

 

levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

V září na Hvar! Typy na sluneční destinace.
1 (20%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2017, Kategorie : Chorvatsko