Září a říjen: dá se v Chorvatsku ještě koupat?


ubytování Chorvatsko

Komu nevadí neoprén a běžně ho používá, nemusí už dále náš článek číst. S ním totiž v Chorvatsku rozhodně překonáte jakékoliv teploty moře. Vy, kteří ho nevlastníte, neděste se prosím předem, pravděpodobně ho vůbec potřebovat nebudete! Záleží především na tom, kdy přesně k Jadranu vyrazíte a jak moc na jih si to naplánujete: čím dále na jih, tím více tepla, slunce, i teplejšího moře.

Udělat si dovolenou mimo hlavní sezónu je skvělý nápad. Trochu se ohřát, zažít ještě stále alespoň trochu letní atmosféru během sychravého českého podzimu. Všechno může být fajn, ale má to samozřejmě i své nevýhody. Jednou z těch nejhlavnějších je počasí a především teplota průzračného moře, na které se všichni samozřejmě nejvíc těšíme. Jak je to s ní v září a začátkem října? A je stále možné se v těchto měsících v Chorvatsku v moři vůbec vykoupat?

Cres_Beli

Trocha štěstí a dovolená bude přímo senzační

To, zda si svou dovolenou v září a případně na začátku října užijete, záleží hodně na štěstí. Někdo vám bude tvrdit, že si ji užil báječně: slunce pálilo, koupačka nebrala konce. Někdo jiný, kdo takové štěstí neměl, vám poví, že do Chorvatska na podzim už nikdy víckrát nepojede: nevlídné počasí a studené moře mu celou dovolenou pokazilo. Přestože se nedá na jistotu říct, jaké v Chorvatsku obecně vládnou teploty po hlavní sezóně, nabídneme vám orientační pohled na to, jak to tu v těchto kolísavých měsících s teplotou vzduchu a moře přibližně vypadá.

Moře

Moře může nepříjemně studit nebo příjemně osvěžit

Teplota moře se v září v Chorvatsku se pohybuje okolo 20 °C, ale může dosahovat i krásných 24 °C. Podzim je opravdu nevyzpytatelný: když si zvolíte nešťastný termín, ve kterém je zataženo a 19 °C, nic s tím nenaděláte. Ale neznamená to, že je tu takové počasí standardem. Následující týden může být jasno a teploty o několik stupňů vyšší.Přestože je pro někoho moře s teplotou 21 °C studené, záleží hodně na tom, jaká je teplota vzduchu a jestli je jasno. Pokud ano, mohou teploty vzduchu v září dosahovat k 25 °C a to se potom upřímně rádi osvěžíte v trochu chladnějším moři. Pokud je však zataženo, mnoho turistů do moře opravdu nevleze, neboť se pak není kde ohřát.

ČTĚTĚ:   3 chorvatské hrady, které stojí za návštěvu

Pohoří Velebit

Říjen je vhodný spíše pro turistiku

Nebudeme si nic namlouvat, v říjnu, už to rozhodně lepší než v září nebude. Můžete natrefit na teplé dny plné slunce, pokud se vydáte na samý jih, asi se i vykoupete. Teplota moře, která má průměrně maximálně 20 °C, je však ideální už jen pro opravdové otužilce. Všeobecně můžete očekávat příchod podzimu i tady. Říjen je vhodný měsíc na turistiku, procházky, návštěvu měst a vesnic, objevování historie a kultury. Granátová jablka už by měla být červená i na Istrii a stejně tak i fíky. Zkuste hory nebo vyrazte s kolem na dobrodružnou cestu: i to má něco do sebe!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

3 Responses to Září a říjen: dá se v Chorvatsku ještě koupat?

  1. Stanislava Horváthová

    Koupat se da i v prosinci, kdyz to zvladnete

  2. Mirka Dočkalová

    Na Hvaru se koupe stále,i dnes!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2017, Kategorie : Chorvatsko