Zastavte se v nádherné Opatiji, Vídni u moře


ubytování Chorvatsko

Až budete příště zase mířit k Jadranu, zastavte se alespoň na jeden den v Opatiji. Toto pobřežní město u severního Jadranu si zaslouží pozornost stejně jako upřednostňovaný Dubrovník nebo Split. Opatija však dokáže přivítat své návštěvníky se stejnou pompézností a nabízí nádherné zážitky spojené s jedinečnou architekturou a krásným mořem.

Do centra pozornosti vstupuje Opatija

Malebná Opatija vyniká neuvěřitelnou krásou a je nejvyšší čas, aby se pozornost zaostřila právě k tomuto městu. Nachází se v severní části Jadranu a představuje kolébku turismu v Chorvatsku. Právě v tomto městě sídlí také Chorvatské muzeum cestovního ruchu a nemohlo pro něj být zvoleno krásnější místo. Muzeum se nachází v majestátní vile Angiolina z 19. v zahradě exotických rostlin.

Přivítá vás nádherná architektura

Opatija představuje jedno z nejluxusnějších míst nejen v Kvarnerském zálivu. Jedná se o vysoce módní letovisko, a to už od z 19. století, které vždy vítalo elity své doby. Město je poseté vilami z habsburské éry, jejichž pompéznost mnohdy až bere dech. Není se čemu divit, že získalo přezdívku Vídeň u moře.

Jedno z nejnavštěvovanějších míst je promenáda Lungomare, která se vine podél pobřeží a nabízí výhledy na město a sousední ostrovy. Z historické architektury stojí za vidění i kostel svatého Jakuba, jehož některé části pochází z 16. století. Spojení přepychové středoevropské elegance, středomořského šarmu a středověké architektury dělá z Opatije ideální místo pro romantickou dovolenou.

Ideální místo pro wellness a regeneraci organismu

Opatijská riviéra, pás nacházející se mezi zalesněnými svahy nedalekých hor a členitým pobřežím Kvarnerského zálivu, bývala kdysi nejnavštěvovanější letní destinací celého Chorvatska. Díky jedinečnému mikroklimatu nabízí ideální podmínky pro léčebné a regenerační procedury. Toto místo v Kvarnerském zálivu představuje ráj pro zdraví a wellness a Opatija láká turisty na úžasné procedury v moderních lázeňských centrech.

Opatija a její okolí je dokonalou kombinací moře a hor, která přináší nevšední vizuální zážitek.

ČTĚTĚ:   Nejlepší šnorchlování: populární spoty chorvatského pobřeží
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2024, Kategorie : Chorvatsko