Zaton, Politin a Jasenovo jsou nejlepší kempy podle Chorvatského autoklubu


ubytování Chorvatsko

V tradiční akci Chorvatského autoklubu, Sdružení kempů Chorvatska a Sdružení uživatelů kempů Chorvatska získal při hodnocení kempů, většinou těch na pobřeží, nejvyšší ohodnocení kemp Zaton v kategorii velkých kempů o kapacitě více než 1500 osob a naturistický kemp Politin na ostrově Krk v kategorii středních kempů (300 – 1500 osob). Nejlepším malým kempem na světě o kapacitě do 300 osob se stal kemp Jasenovo v letovisku Žaborići u Šibeniku.

Porota prohlásila, že kemp Zaton právem nese název «rodinný ráj». Cena mu byla udělena díky doplňkové nabídce, ale také pláži, přizpůsobené dětem a neplavcům, atraktivním vyhřívaným bazénům a zvlášť kvalitnímu pořádání sportovních a zábavních aktivit. Druhé místo v kategorii velkých kempů získal naturistický kemp Valalta v letovisku Rovinj a třetí kemp Bi-Village v letovisku Fažana.kemp Chorvatsko

Kemp Politin, který získal první cenu v kategorii středně velkých kempů, se rozkládá na lesnatém výběžku nedaleko centra města Krk. Členové poroty své rozhodnutí odůvodnili takto: «Nechte se unést kouzelnou přírodou při procházce nebo při jízdě na kole po zdejších upravených stezkách. Objevte mnohé malebné zátoky a plážičky v bezprostřední blízkosti kempu. Užijte si samoty na mořském břehu, rámovaném voňavým středomořským rostlinstvem a kříšťálově čistým mořem, nádherných výhledů na město Krk, na ostrovy Plavnik a Cres». Na druhém místě jsou kempy Oaza mira v obci Draga u letoviska Pakoštane a Vir na ostrově Hvar.

Vítěze v kategorii malých kempů, kemp Jasenovo, najdete ve stejnojmenné zátoce. Je rámován borovým lesem, který sahá až k přírodní oblázkové pláži, z níž je nádherný výhled na okolní ostrovy šibenického souostroví. Rekreanti mají v tomto kempu zajištěny mimořádně kvalitní služby. Kromě toho si zde každý host «užije přírody, poklidu a ticha», jak prohlásila porota. Na druhém místě za kempem Jasenovo se umístily dva kempy na poloostrově Pelješac – Palme v obci Kućište a Adriatic v Orebići.

Kempy Park, Umag a Bunculuka získaly zvláštní ceny za stálé poskytování svých služeb na vysoké úrovni.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska