Zaton, Politin a Jasenovo jsou nejlepší kempy podle Chorvatského autoklubu


ubytování Chorvatsko

V tradiční akci Chorvatského autoklubu, Sdružení kempů Chorvatska a Sdružení uživatelů kempů Chorvatska získal při hodnocení kempů, většinou těch na pobřeží, nejvyšší ohodnocení kemp Zaton v kategorii velkých kempů o kapacitě více než 1500 osob a naturistický kemp Politin na ostrově Krk v kategorii středních kempů (300 – 1500 osob). Nejlepším malým kempem na světě o kapacitě do 300 osob se stal kemp Jasenovo v letovisku Žaborići u Šibeniku.

Porota prohlásila, že kemp Zaton právem nese název «rodinný ráj». Cena mu byla udělena díky doplňkové nabídce, ale také pláži, přizpůsobené dětem a neplavcům, atraktivním vyhřívaným bazénům a zvlášť kvalitnímu pořádání sportovních a zábavních aktivit. Druhé místo v kategorii velkých kempů získal naturistický kemp Valalta v letovisku Rovinj a třetí kemp Bi-Village v letovisku Fažana.kemp Chorvatsko

Kemp Politin, který získal první cenu v kategorii středně velkých kempů, se rozkládá na lesnatém výběžku nedaleko centra města Krk. Členové poroty své rozhodnutí odůvodnili takto: «Nechte se unést kouzelnou přírodou při procházce nebo při jízdě na kole po zdejších upravených stezkách. Objevte mnohé malebné zátoky a plážičky v bezprostřední blízkosti kempu. Užijte si samoty na mořském břehu, rámovaném voňavým středomořským rostlinstvem a kříšťálově čistým mořem, nádherných výhledů na město Krk, na ostrovy Plavnik a Cres». Na druhém místě jsou kempy Oaza mira v obci Draga u letoviska Pakoštane a Vir na ostrově Hvar.

Vítěze v kategorii malých kempů, kemp Jasenovo, najdete ve stejnojmenné zátoce. Je rámován borovým lesem, který sahá až k přírodní oblázkové pláži, z níž je nádherný výhled na okolní ostrovy šibenického souostroví. Rekreanti mají v tomto kempu zajištěny mimořádně kvalitní služby. Kromě toho si zde každý host «užije přírody, poklidu a ticha», jak prohlásila porota. Na druhém místě za kempem Jasenovo se umístily dva kempy na poloostrově Pelješac – Palme v obci Kućište a Adriatic v Orebići.

ČTĚTĚ:   TOP destinace Chorvatsko 2015 - nejlepší místa v Chorvatsku

Kempy Park, Umag a Bunculuka získaly zvláštní ceny za stálé poskytování svých služeb na vysoké úrovni.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska