Zavazadlo do 7 kilo – co sbalit na dovolenou letadlem


ubytování Chorvatsko

Mít možnost odbavovaného zavazadla o hmotnosti desítek kilogramů, je dokonalý komfort. Svůj vůz zaparkujete u letiště, vytáhnete zavazadlo a jdete k odletu. Co ale v případě, kdy je váhový limit vašeho zavazadla jenom 7 kilogramů? Poradíme, jak ho zabalit.

Oblečení s ohledem na typ cesty

Oblečení je naprostý základ. Vždy ho volte podle charakteru vaší cesty a teplot v cílové destinaci. Pokud chcete poznávat, samozřejmostí je třeba fleecová mikina, nebo lehká nepromokavá bunda a kalhoty. Kdo jede do rezortu za teplem, stačí mu kraťasy, šaty, trička a tílka. Nic teplého. Takové věci nechte v zaparkovaném voze, jelikož je nevyužijete. Dále nezapomínejte na spodní prádlo, a to včetně několika párů ponožek.

Bez hygieny to nejde

Další rada, jak zvládnout zabalit i malé zavazadlo, je spojena s nezbytností v podobě hygieny. Základem je mýdlo, zubní kartáček, pasta a také ručník. Dále by to měl být i deodorant. V případě hygienických potřeb nezapomínejte na instrukce spojené s přepravováním sprejů, stejně jako na bezpečnostní pokyny ohledně tekutin – nutnost lahviček o maximálním objemu 100 ml.

Zdraví nepodceňujte

Na cestách se může stát cokoliv, a proto myslete i na své zdraví. Nutností jsou pravidelně užívané léky, které doplníte těmi, které pomohou při různých obtížích. Ideální jsou léky na žaludeční problémy, proti alergiím, stejně jako chřipce nebo kašli. Určitě nezapomínejte ani na opalovací krém, nebo mléko po opalování – ani zde nezapomínejte na menší lahvičky.

Vše ostatní k sobě

Co se při kontrole váží? Ano, je to vaše zavazadlo, nikoliv vy sami. A co to znamená? Že vše ostatní můžete mít u sebe. Je to peněženka, jsou to doklady, stejně jako mobilní telefon, fotoaparát, klobouk, ty nejtěžší boty a mnoho dalšího. I když to může působit zvláštně, navlékněte na sebe třeba i kalhoty, mikinu a bundu. Co máte na sobě, to se neváží. I se zavazadlem na limitu dostanete do cíle přece jenom něco navíc.

ČTĚTĚ:   Flóra a fauna v Chorvatsku
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2017, Kategorie : Magazín