Zažijte středověk na ostrově Rab


ubytování Chorvatsko

Ostrov Rab je jedním z klenotů Jadranského moře. Najdete ho na severu v Kvarnerském zálivu v sousedství ostrovů Krk a a Pag. Může se pochlubit tím, že patří mezi místa s největším výskytem písečných pláží. Nečekejte žádnou placku, Rab je hornatý ostrov a skládá se především z vápence. Je velmi členitý s velkým množstvím malých kouzelných zátok a pláží. Možná jste už slyšeli název Rajska plaža – ano i tu najdete právě na Rabu. Patří mezi nejoblíbenější v celém Chorvatsku!

Hlavním centrem Rabu je stejnojmenné starobylé město Rab ležící na západním pobřeží ostrova. Těšit se můžete na procházky v klikatých úzkých uličkách a krásné historické památky, jako je románská katedrála, kláštery, kostely i honosné paláce. Najdete tu oblíbený jachtařský přístav i překrásnou přírodu – v chráněném parku Komrčar.

ostrov Rab

Středověk na Rabu: Rab Fjera 25. – 27. července

Rab se brzy na pár dní změní k nepoznání. Bude se tam totiž konat oblíbená slavnost Rab Fjera. Středověcí rytíři budou čekat na souboj, umělci a kejklíři zaplaví ulice a otevřou návštěvníkům své ateliéry. Celým ostrovem bude znít středověká hudba. Šermíři předvedou své umění a chybět nebudou ani lukostřelci.

V rámci oslav Rab Fjera budou mít všichni, kteří v tu dobu ostrov navštíví, možnost vrátit se zpět do středověku a zažít tehdejší život. Jedná se o oslavu na počet Krále Ludvíka Velikého, který osvobodil ostrov z rukou Benátčanů. Na Rabu se tato slavnost bude konat již po sedmnácté.

Největší středověký festival v celém Chorvatsku

RabRab Fjera je první a největší středověký festival v celém Chorvatsku. Během těchto 3 dnů navštíví slavnosti celkem až 30 000 návštěvníků – Chorvaté i turisté z ciziny. Do kulturního programu se většinou zapojuje na 700 lidí „herců“ z Rabu i jiných měst převlečených do kostýmů.

ČTĚTĚ:   Brela - jižní Dalmácie

Kromě zábavy se návštěvníci mohou těšit také na lahodné občerstvení. Všude se smaží Rab sulčić, což je jedna z mnoha lokálních specialit, které bude možné ochutnat.

První Fjera byla organizovaná v roce 1364. Původně trvala 14 dní, ale v časech dnešních se omezuje na 3 dny a koná se vždy od 25. do 27. července.

Kromě toho, že je velmi oblíbenou slavností u turistů i místních, získala také několik ocenění. Je také nazýván TOP událostí Chorvatskou národní turistickou komisí, která je hlavním sponzorem.

Užijte si dovolenou na ostrově Rab

Všichni jste zváni na ostrov Rab, protože jen tady a pouze v tyto dny a nikdy jindy máte možnost zažít něco opravdu výjimečného. Slavnosti se nesoustředí jen do měst. Také na plážích u moře v rybářských vesničkách budete moci pozorovat rybáře, kteří používají jen historické náčiní.

Kromě nich budou po ostrově k spatření obuvníci, zlatníci, různí umělci, galantní muži a elegantně oblečené ženy, košíkáři, pekaři nebo kováři.

Příští rok budou oslavy ještě velkolepější!

Oslavy vypuknou již brzy, ale příští rok to bude opravdu veliké. Rab bude slavit 130. výročí turismu a ostrov je tak na nejlepší cestě stát se jednou z nejžádanějších destinací pro Chorvaty i turisty z celého světa. Pokud to nestihnete letos, nenechte si oslavy ujít příští rok.


levné apartmány ostrov Rab
Ubytování na ostrově Rab

6 Responses to Zažijte středověk na ostrově Rab

 1. Vera Janeckova

  Letos uz po 10 proste nadhera uz se moc tesime

 2. Jiřinka Koutná

  Tucepi taky krasne a i to same Gradac

 3. PavelaMarkéta Kubalovi

  Nase srdecni zalezitost❤❤❤

 4. Monika Nárožná

  Super, zrovna se tam chystáme 😉

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko, Kvarner