Zdravotní pobyt v Chorvatsku s VZP


ubytování Chorvatsko

Pod tradičním názvem „Mořský koník“ pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP) i v tomto roce léčebně-ozdravné pobyty pro některé skupiny chronicky nemocných dětí. Týká se to především těch, kteří se léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí a alergickými onemocněními.

Již 17. ročník Mořského koníka se uskuteční na nových místech v Chorvatsku a Řecku. V Chorvatsku je to na ostrově Hvar hotelový komplex Adriatic Vrboska, v Řecku hotelový komplex Poseidon Beach na poloostrově Chalkidiki v blízkosti městečka Neos Marmaras.

VrboskaVrboska, v popředí u zátoky hotel Adriatic
Hotelový komplex Adriatic Vrboska se nachází na chorvatském ostrově Hvar u městečka Vrboska. Je umístěn v zátoce obklopené borovými lesy, kterou lemují skalnaté a oblázkové pláže. Ubytování je zajištěno ve zděných hotelových pavilonech, ve 2 až 3-lůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Pro děti jsou zde k dispozici sportoviště a další prostory pro zájmový i kulturní program.
Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR letos ve Vrbosce pořádá 5 turnusů po 21 dnech, které se konají v době od 31. května do 13. září 2010. Kapacita každého turnusu je 320 dětí. Doprava se uskutečňuje letecky a trajektem, transfery autobusem.

Pobytů se mohou účastnit děti, které

  • jsou ke dni podání přihlášky na pobyt u moře pojištěny u Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR,
  • dosáhnou v roce 2010 věku alespoň 6 let (ročník 2004), nebo v roce 2010 nejsou starší 17 let (ročník 1993),
  • jsou chronicky nemocné onemocněními, která odpovídají stanoveným zdravotním indikacím, a neléčí se nebo neléčily pro některou z kontraindikací pobytu. Přehled zdravotních indikací a kontraindikací.

Veškeré informace o podmínkách účasti dětí na léčebně-ozdravném pobytu „Mořský koník“ najdete na stránkách VZP v článku Přihlášky – Mořský koník.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska