Jak zhodnotit chorvatské ubytování


ubytování Chorvatsko

V Chorvatsku je ubytování rozděleno celkem na čtyři kategorie, ať už to jsou hotely, apartmány nebo ubytování v soukromí. Kategorie se rozlišují písmeny A-D případně 1-4, někdy je možné narazit na označení L což znamená Luxus. Pokud se chystáte ubytovat v kempu, narazíte na označení kempu hvězdičkami tak jako to známe u nás.

Ubytování je nejdražší během hlavní sezóny, která probíhá od půlky července do konce srpna. Mimo hlavní A sezónu se ceny snižují zhruba o jednu třetinu a mimo sezonu dokonce o dvě třetiny. Během prohlížení ubytování, můžete narazit na ceny v eurech, ale běžně vyúčtování probíhá v kunách. Pokud jste do Chorvatska vyrazili karavanem nebo obytným automobilem, jsou v ceně ubytování již zahrnuty ceny za elektřinu a vodu, vždy za den.

CCKompletní nabídku kempů si můžete prohlédnout v bezplatném katalogu, který vydává Chorvatský úřad pro cestovní ruch. V nejvíce turisticky oblíbených destinací je celkem registrováno přes 300 kempů a tak je nabídka vskutku široká. Většina kempů je bohatě vybavena a má moderní sociální a společenské zázemí. Najdou se však i kempy, které nabízejí minimalistické kempování. To znamená, že za cenu dostanete pouze místo ke stanování či obytný vůz bez širší nabídky. Stanování a obývání mimo kemp je zakázáno a v některých oblastech dalmatského pobřeží i velmi nebezpečné díky strmým skaliskům.

Pokud hledáte ubytování během sezóny, je nejlepší vše řešit dopředu a nečekat na poslední chvíli. Mohlo by se stát, že ubytování neseženete. Pokud však vyrazíte mimo sezónu, můžete si shánět ubytování až na místě. Hledejte cedule s nápisem apartman nebo sobe (pokoj). Také se můžete obrátit na turistické agentury, kde dostanete seznam pronajímatelů. Pokud využijete zdejší agenturu, máte záruku toho, že vše proběhne podle zákonů a nestanete se tak obětí podvodníků.

ČTĚTĚ:   Nejlepší písečná pláž Chorvatsko
Ohodnoťte

2 Responses to Jak zhodnotit chorvatské ubytování

  1. Martin Svoboda

    V předešlích příspěvcích jsem Chorvaty jen chválil.Bohužel v tomto případě to není možné.Mám zkušenost jen s apartmány a co se týká ceny a kvality ubytování je čím dál větší katastrofa.V některých případech jde i o 100% vyšší cenu za 5 let.Do budoucna bude třeba vyhledávat jiné státy co mají moře.Což je mi velice líto.

  2. Ota Mareček

    Asi záleží jednak na lokalitě a jednak na majitelích. Mám také zkušenosti s apartmány. Obecně lze řící, že kvalita a vybavení apartmánů na Istrii je nesrovnatelně větší, než v Dalmácii. Někdy i u nově postavených apartmánů v Dalmácii si člověk připadá, jak když přijel na dovču na chalupu, To se na Istrii nestane. No a cena …. – je to otázka majitele. Mám „své“ vyzkoušené a cena se za zmiňovaných pět let zvedla o max. 10%. Zase na druhou stranu, potraviny, nápoje a restaurace jsou na „naší“ úrovni – cenově. Přístupem a kvalitou mnohdy o moc výše. Ale ani tady nelze paušalizovat.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín