10 nejkrásnějších pláží na Istrii


ubytování Chorvatsko

Chystáte se na letní dovolenou do Chorvatska? Padla vaše volba na Istrii? Pak vás bude zajisté zajímat, v jaké destinaci vybírat hotel, abyste byli co nejblíže nejkrásnějším istrijským plážím. 10 TOP favoritů vám představíme na následujících řádcích.

1. Medulin

Tou nejkrásnější pláží na Istrii je bezpochyby písečná pláž v Medulinu. Pláž Bijeca je 2 kilometry dlouhá s pozvolným vstupem do moře a je proto velmi vhodná zejména pro rodiny s dětmi.

2. Rabac

Perla Kvarneru neboli pláž Rabac vás překvapí blankytně modrým mořem, jeho čistotou i dlouhou písčitou pláží.

3. Poreč

Pláže v Poreči můžeme zařadit také k těm vůbec nejkrásnějším. Nabízí dostatek míst pro turisty, spoustu vodních aktivit, ale i části zastíněné borovicovými háji, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

4. Umag

Pláže v Umagu jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí užívat té právě dovolenkové atmosféry. Převažují zde pláže písčité a zčásti oblázkové s pozvolným vstupem do moře.

5. Vrsar

Zde se rozhodně nezapomeňte zastavit u pláží Vrsar Valkanela a Koversada. Jedinečné scenerie i průzračné moře vás velmi mile překvapí.

6. Pula

Malinkatá pláž Pješčana Uvala se nachází v malebném městečku Pula ve vyhlášené „čtvrti milionářů“. Kromě relaxace na pláži si zde můžete pronajmout také apartmán a žít si alespoň na chvíli „na vysoké noze“.

7. Rovinj

Toto velmi oblíbené turistické letovisko nenabízí písčité, ale oblázkové pláže. Pláže jsou ohraničeny borovicovými háji a skýtají tak dostatek stínu zejména v poledních vedrech.

8. Lovran

Pokud zavítáte do tohoto nepříliš známého istrijského letoviska, zamiřte na pláž Medveja, která je 1 km dlouhá a nabízí také možnost ubytování přímo na pláži.

9. Červený ostrov – Rovinj

V Rovinji hledejte exkluzivní pláž, která se nachází na Červeném ostrově (Crveni otok) nedaleko pobřeží. Na pláž jezdí člun přibližně dvakrát za hodinu.

10. Premantura

Toto výletní místo se může pochlubit nejen pestrou faunou a florou, ale také jednou z nejkrásnějších istrijských pláží.

10 nejkrásnějších pláží na Istrii
3.6 (71.33%) 30 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko