10 nejkrásnějších pláží na Istrii


ubytování Chorvatsko

Chystáte se na letní dovolenou do Chorvatska? Padla vaše volba na Istrii? Pak vás bude zajisté zajímat, v jaké destinaci vybírat hotel, abyste byli co nejblíže nejkrásnějším istrijským plážím. 10 TOP favoritů vám představíme na následujících řádcích.

1. Medulin

Tou nejkrásnější pláží na Istrii je bezpochyby písečná pláž v Medulinu. Pláž Bijeca je 2 kilometry dlouhá s pozvolným vstupem do moře a je proto velmi vhodná zejména pro rodiny s dětmi.

2. Rabac

Perla Kvarneru neboli pláž Rabac vás překvapí blankytně modrým mořem, jeho čistotou i dlouhou písčitou pláží.

3. Poreč

Pláže v Poreči můžeme zařadit také k těm vůbec nejkrásnějším. Nabízí dostatek míst pro turisty, spoustu vodních aktivit, ale i části zastíněné borovicovými háji, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

4. Umag

Pláže v Umagu jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí užívat té právě dovolenkové atmosféry. Převažují zde pláže písčité a zčásti oblázkové s pozvolným vstupem do moře.

5. Vrsar

Zde se rozhodně nezapomeňte zastavit u pláží Vrsar Valkanela a Koversada. Jedinečné scenerie i průzračné moře vás velmi mile překvapí.

6. Pula

Malinkatá pláž Pješčana Uvala se nachází v malebném městečku Pula ve vyhlášené „čtvrti milionářů“. Kromě relaxace na pláži si zde můžete pronajmout také apartmán a žít si alespoň na chvíli „na vysoké noze“.

7. Rovinj

Toto velmi oblíbené turistické letovisko nenabízí písčité, ale oblázkové pláže. Pláže jsou ohraničeny borovicovými háji a skýtají tak dostatek stínu zejména v poledních vedrech.

8. Lovran

Pokud zavítáte do tohoto nepříliš známého istrijského letoviska, zamiřte na pláž Medveja, která je 1 km dlouhá a nabízí také možnost ubytování přímo na pláži.

9. Červený ostrov – Rovinj

V Rovinji hledejte exkluzivní pláž, která se nachází na Červeném ostrově (Crveni otok) nedaleko pobřeží. Na pláž jezdí člun přibližně dvakrát za hodinu.

ČTĚTĚ:   Novi Vinodolski obohatí svou nabídku

10. Premantura

Toto výletní místo se může pochlubit nejen pestrou faunou a florou, ale také jednou z nejkrásnějších istrijských pláží.

10 nejkrásnějších pláží na Istrii
3.4 (68.48%) 33 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko