3 výjimečné destinace na Makarské riviéře


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je každoročně cílem mnoha turistů. Patříte mezi ně i vy? Přestože se říká, že na tomto kousku chorvatského ráje nenajdete špatné místo, máme pro vás 3 tipy na exkluzivní místa, která přece jen něčím vynikají. Najdete tu krásnou přírodu, možnosti výletů k nedalekým turisticky vyhlášeným destinacím a hlavně perfektní pláže a moře. Co víc potřebujete k tomu, aby vaše dovolená byla dokonalá?

1. Tučepi

Tučepi je jedinečné letovisko, které nabízí spoustu zajímavých aktivit. V tomto městě se rozhodně nudit nebudete. Svou povahou a umístěním se řadí mezi luxusnější letoviska, a tak je na místě si to tu pořádně užít. Samo město je krásné, upravené, plné hezkých domů a tropických rostlin.

Každého přitahuje 3 km dlouhá pláž, která je tvořena oblázky a pískem. Stín ji tvoří borovice a je tak velmi lákavé tu trávit celé dny. Příjemná promenáda, která vede podél pláže, je plná restaurací a kaváren. Kdo by si však přál trochu pohybových aktivit, je i tady na správné adrese.

V přístavu Tučepi najdete vyhlášené potápěčské centrum, které nabízí kurzy jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří už s potápěním mají zkušenosti. Pokud se cítíte jistěji nad vodou než pod vodní hladinou, můžete si dopřát plavbu soukromou plachetnicí. Máte-li rádi pěší výlety, není nic lepšího, než se vydat k původní horské osadě Gornji Tučepi, odkud se vám naskytnu překrásné výhledy na Brač a Hvar. Odtud můžete ještě dál, až k hoře Sv. Jure, což je nejvyšší vrchol pohoří Biokova.

Brela_Makarská riviéra

2. Brela

Toto malé letovisko jsme vybrali záměrně především kvůli tomu, že to je právě tady, kde najdete jedno z nejfotogeničtějších chorvatských míst. Určitě ho znáte z mnoha propagačních materiálů, brožurek a pohlednic. Je to známý kámen Brela, který se nachází přímo ve městě a dojdete k němu krásnou promenádou podél pláží, považovaných za ta nejkrásnější v Evropě i na světě, jako je například Podraće.

ČTĚTĚ:   Split – objevte krásy historického města

Pláže Brely jsou dalším důvodem k návštěvě tohoto exkluzivního letoviska, malebného městečka na okraji Makarské riviéry. Kromě Podraće je to pláž Punta Rata, která bývá turisty z celého světa považována za výjimečnou a nejkrásnější na celém Jadranu. Všudypřítomné borovice poskytují dostatek stínu, luxusní podniky lákají na výbornou kávu, víno, drinky i jídlo. Nenechte si ujít ochutnávku místních oliv, které se pěstují v okolí města. Budete-li mát příležitost, ochutnejte dalmatské víno vugava a dezertní víno prošek.

Podgora

3. Podgora

Městečko Podgora patří do trojice nejkrásnějších a výjimečných destinací díky své malebnosti. Krásné oblázkové pláže, nábřeží se vzrostlými palmami, příjemné kavárny a voňavé borové lesy za zády, to je obrázek, který z hlavy jen tak nevymažete. Moderní stavby se sice snaží zastínit onu malebnost, ale stále tu najdete překrásná zákoutí.

Brela nabízí množství zajímavých výletů lodí. A mimo to je tu spousta možností na sportovní aktivity, jako je plavání, potápění, windsurfing, jachting nebo vodní lyže. Ale na své si tu přijdou také milovníci cyklistiky, pěší turistiky a horolezectví.

Ať už se rozhodněte pro jakékoliv místo na Makarské riviéře, nešlápnete vedle. Tato lokalita splní vaše očekávání, ať už budou jakákoliv.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2024, Kategorie : Chorvatsko