5 sportů, které byste měli v Chorvatsku vyzkoušet


ubytování Chorvatsko

V Chorvatsku se dá provozovat celá řada sportů. My jsme vybrali 5 z nich, pro které je Chorvatsko ideální země. Některé znáte, některé jste možná ještě nikdy nezkusili. Mrkněte na ně s námi a vezměte je jako inspiraci pro letošní dovolenou. Možná je na čase udělat změnu a vyzkoušet něco nového!

1. Seakajaking

Kajak je jedním z oblíbených plavidel v Chorvatsku. Kajaky půjčují téměř ve všech významných turistických pobřežních letoviscích. Nejedná se ani tak o sport, jako spíš o zábavu a relax, při kterém se můžete kochat pohledem na pobřeží, jen tak se nechat unášet mořem, opalovat se a pozorovat hejna rybiček pod vámi. A která místa doporučujeme? Skvělé podmínky má okolí města Dubrovník – ostrov Kolocep, Lopud nebo zátoka Zaton. Krásné zážitky vám přinese také plavba na kajaku v okolí romantického města Rovinj nebo letoviska Novigrad, 30 km od Zadaru.

2. Potápění

Podmínky pro potápění, jaké má Chorvatsko, jen tak nenajdete. Není se čemu divit, že sem sjíždí amatérští i profesionální potápěči z celého světa. Potápět se tu můžete téměř kdekoliv. Mezi vyhlášená místa patří ostrovy národního parku Kornati, ostrov Kaprije s vrakem lodi Francesca di Rimini a ostrov Murter s přilehlým okolí (zvláště pak ostrůvek s názvem Kukuljari. Pokud toužíte po tom, potápění vyzkoušet poprvé, jste tu také na správné adrese. Kurz základního potápění stojí od 4 000 Kč do 8 000 Kč podle místa, obtížnosti a délky kurzu.

3. Windsurfing

windsurfing

Nejlepší podmínky na windsurfing obecně panují v průlivech mezi ostrůvky, na místech kde vanou stále větry. Chorvatsko dovoluje provozovat tento sport až 10 měsíců v roce, takže pokud si windsurfing zamilujete, můžete za ním k Jadranu vyrážet v podstatě téměř kdykoliv! A které lokality jsou nejlepší? Je to například Bol na ostrově Brač, Punat a Baška na ostrově Krk nebo Pelješacký průliv – mezi poloostrovem Pelješac a Korčulou.

ČTĚTĚ:   Znáte nejoblíbenější vodní aktivity a sporty v Chorvatsku?

4. Rafting

rafting

Rafting je právě v Chorvatsku velmi populární zábava a hodně lidí si s chutí sjíždí místní divoké řeky. Rafting můžete vyzkoušet například na řece Cetina u města Omiš. Jedná se o skvělou lokalitu, která je navíc díky řece a hlubokému korytu velmi působivá. Více najdete v našem článku ZDE. Mezi další oblíbené řeky na rafting patří Mrežnica, kterou najdete asi 80 km od Záhřebu a je ideální i pro začátečníky. Bonusem je krásná příroda a několik vodopádů. Délka samotné plavby je 2,5 hodiny. Profesionálové ocení řeku Koranu, která pramení v oblasti Plitvických jezer a kde se jezdí soutěž Rast Raft. Ceny za raftingové výlety se pohybují od 200 do 250 kun na osobu.

5. Jízda na kole

cyklistika v Chorvatsku

Tak tuhle sportovní aktivitu nemusíme vůbec představovat. Když pomineme hlavní sezónu, ve které se teploty šplhají nebezpečně vysoko, je cyklistika v Chorvatsku dokonalým sportem. A čím výš vyjedete, tím více se vám vydaná energie vrátí v podobě nádherných výhledů. Na kole se můžete vypravit prakticky kamkoliv. Můžete projet národní parky, oblíbená je oblast v okolí Plitvických jezer. Krásné výlety zaručuje okolí Rovinj nebo nádherný ostrov Pag. A pro zdatnější cyklisty doporučujeme kopce národního parku Risnjak.

A pokud s sebou nechcete kola vézt až z Čech, žádný problém! V Chorvatsku je půjčují téměř všude. Na hodinu za cca 30 kun, na půl dne za cca 100 kun a na celý den přibližně 150 kun.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

One Response to 5 sportů, které byste měli v Chorvatsku vyzkoušet

  1. Šíma Jiří

    Bez plavidla ani den…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2020, Kategorie : Chorvatsko