Chcete krásné moře i mohutné hory? Vydejte se na riviéru Paklenice!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko má unikátní přírodu. To je patrné, už když se podíváte na jeho krásné členité pobřeží. Obdivovat můžete spoustu zátok s úžasnými skrytými plážemi, vysoké útesy, skály i průzračně čisté moře. To vše mluví za vše a drtivá většina turistů míří právě sem, k pobřeží.

Chorvatsko má ale krásné i vnitrozemí, o čemž zase svědčí množství národních parků. Pokud více než po bujaré zábavě toužíte lépe poznat místní přírodu, vydejte se do oblasti v Dalmácii, do města Starigrad-Paklenica nebo Soline. Je tu skvělé koupání a jeden z unikátních přírodních skvostů hned za zády!

Starigrad – vstupní brána do Paklenice

Malé letovisko Starigrad – Paklenica najdete asi 40 km severovýchodně od Zadaru. Je to klidný přístav, který má ale turistům rozhodně co nabídnout. Posezení u kávy nebo vína u městských hradeb, spoustu dobrých restaurací na výběr, výhledy na malebný přístav a několik kilometrů dlouhé pláže, které jsou vhodné i pro neplavce a malé děti. Potřebujete snad něco víc?

Tohle místo je navíc skvělé pro všechny, kdo mají rádi sport. Kromě plavání a turistiky je možnost si tu zahrát tenis, vyzkoušet kajak nebo kánoi a dokonce je nedaleko i možnost raftingu. Nedaleká řeka Zrmanja není sice tak profláknutá jako Cetina u Omiše, ale i tak je u milovníků raftingu vyhledávaná a oblíbená.

Seline

Ještě klidnější než Starigrad je nedaleká osada Seline. Najdete ji 3 km od Starigradu a také tady se nabízí pěkná pláž ke koupání. Je oblázková a dlouhá cca 1,5 kilometru. Městečko je mezi turisty oblíbené především proto, že představuje místo pro strávení klidné dovolené. Toto malé letovisko vyhledávají tedy především rodiny s dětmi nebo lidé toužící po klidu a přírodě.

Zároveň s mořem je hlavním trhákem Paklenica

Překrásný národní park, kde se natáčel slavný Vinnetou, je jedním z hlavních magnetů celé této oblasti. Vysoké skály lákají horolezce i milovníky pěších túr a Starigrad i Seline leží jen pár kilometrů od nich. Nejznámější jsou 2 majestátní kaňony – Velika a Mala Paklenica. Cesta do Velike Paklenice je dlouhá 10 kilometrů, ale stojí za to. Budete ohromeni masou skal a mohutností samotného kaňonu. Pokud se chcete před cestou dozvědět více o tomto nádherném kousku Chorvatska, přečtěte si náš článek Národní park Paklenica.

ČTĚTĚ:   Nejromantičtější chorvatské destinace podle Forbes

Pak už si jen stačí sbalit s sebou kromě plavek také lehké pohorky a můžete vyrazit na úžasnou dovolenou v Chorvatsku!

 

levné apartmány Starigrad-Paklenica
Ubytování ve Starigradu-Paklenica

ERROR: city_id musí být číslo a musí být větší než 0.
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2020, Kategorie : Chorvatsko