Do Chorvatska za vodními sporty


ubytování Chorvatsko

Dokonale čisté moře a jeho krása láká nejen turisty lenošící rádi na pláži, ale také sportovce, kterým moře nabízí mnoho způsobů aktivního vyžití. Kromě klasického plavání, šnorchlování, potápění a jízdě na šlapadle můžete vyzkoušet i více adrenalinové sporty, které vás nabijí novou energií. Pokud tedy vyhledáváte aktivní dovolenou, přinášíme několik tipů, jakými sporty si ji v Chorvatsku obohatit.

Windsurfing

Chorvatsky se tato oblíbená vodní aktivita nazývá jadrenje na dasci a představuje jeden z prvních vodních sportů. Jeho vznik spadá do 60. let 20. století a na chorvatském pobřeží se velmi rychle uchytil a již dlouhou dobu se těší velké oblibě především mezi mladými nadšenými sportovci. Nejlepší místa se nachází mezi ostrovy tam, kde vanou stálé větry.

Na mnoha místech Chorvatska najdete skvělé příležitosti k provozování windsurfingu a také se tu nachází spousta škol, kde se zdatní instruktoři každoročně pokouší naučit tento sport i úplné začátečníky.

windsurfing

Nejlepší podmínky jsou obecně tam, kde vanou stálé větry. Za nejlepší místo vůbec se považuje ostrovy Bol, který má v této oblasti světový věhlas. Na ostrově Bol vítr vane od května do září každý den odpoledne.

Doporučují se také pláže poblíž letoviska Viganj na poloostrově Pelješac nebo letoviska Baška či Punat na ostrově Krk.

Kurz pro začátečníky stojí cca 95 EUR na 8 hodin, 12 hodin 130 EUR, přičemž se trénuje 2 hodiny denně. Pokročilí zaplatí za 3 hodiny přibližně 50 EUR. Orientační ceny za půjčení potřebné výstroje se pohybují okolo 80 kun na hodinu nebo 320 kun na 5 hodin. Pokud se kurzu nezúčastníte, zaplatíte za půjčení přibližně 100 kun na hodinu nebo 250 kun na den.

Jachting

Na jachting neboli plachtění je potřeba trochu větru, ale téměř žádné vlny. A na to je Chorvatsko ideální. Pokud nemáte svou vlastní loď, není problém si ji téměř ve všech přístavech vypůjčit. Skvělé zážitky vás čekají v podstatě v jakékoliv oblasti podél chorvatského pobřeží a mezi nejkrásnější místa patří tradičně jachting mezi ostrovy.

ČTĚTĚ:   Jezdíte do Zadaru? Zkuste příště dovolenou na ostrově Ugljan

Vodní skútry

Téměř ve všech větších turistických letoviscích chorvatského pobřeží najdete půjčovnu vodních skútrů. Jedná se o zábavu, které holdují především mladí lidé, ale věk samozřejmě není rozhodující.

vodní skútr

Kdo má rád rychlou jízdu, adrenalin a pocit svobody, měl by si svou dovolenou tímto zážitkem okořenit! Pozor ale na dodržování bezpečnostních předpisů, mohli byste se nechat unést a způsobit tak velký malér. 10 minut jízdy stojí okolo 150 kun, 1 hodina se pohybuje od 750 kun. Není to nejlevnější zábava, ale tak..dovolená je jen jednou za rok.

Vodní lyžování

Lyžujete rádi? Vyzkoušejte lyže na vodě. Možná vám bude chvíli trvat, než se alespoň trochu projedete, ale tento zážitek stojí rozhodně za to. Vodní lyžování je v Chorvatsku velmi oblíbený sport.

Můžete být buď vlečeni za člunem nebo si zalyžovat pomocí vodní vleku. Poměrně hodně škol leží na Istrii, ale najdete je i na dalších místech. Cena jízdy za hodiny je okolo 400 kun, 15 minut vás vyjde na 120 kun. Nejedná se tedy o žádnou levnou záležitost, ale je to skvělá zábava, na které si ověříte svou zručnost a rovnováhu.

Kajak a kanoe

Češi jsou pověstní svou láskou k vodáctví. I na moři si můžete projet krásná místa na kánoi nebo v kajaku a obliba tohoto sportu v Chorvatsku strmě stoupá. Úžasné místo najdete v oblasti Brijuny. Nejoblíbenější cíle vodáků bývají odlehlé zátoky, kde mohou objevit tajemné mořské jeskyně. Oblíbená bývá také plavba z Dubrovníku na ostrov Mljet. Půjčení kajaku stojí průměrně 50 kun na hodinu a 300 kun na den.

Wakeboard

Že jste o tomto sportu ještě neslyšeli? Není se čemu divit. V Čechách je už sice k vidění také, ale i ve světě se jedná o celkem nový adrenalinový sport. Je velmi podobný vodnímu lyžování, ale místo lyží používáte prkno. Takže by to mohlo být něco jako snowboarding nebo skateboarding trochu šmrncnutý surfováním. Prkno táhne člun nebo vlek.

ČTĚTĚ:   Přímořské letovisko Živogošče – slunce, moře a delfíni

wakeboard

Tento sport můžete vyzkoušet v letovisku Punat na ostrově Krk, Zelená laguna v Poreči nebo na ostrově Pag. 1 hodina vás přijde přibližně na 100 kun, 1 den na 230 kun. Můžete si také zaplatit jednotlivá kola, která s vámi řidič člunu projede. Za 50 kol zaplatíte cca 300 kun. Něco samozřejmě stojí i půjčení prkna, neoprenu i helmy.

Potápění

Vedle klasického šnorchlování, kterému se zde oddávají i malé děti, je velmi oblíbené potápění. Zásluhu na tom má Jadranské moře, které je velmi bohaté na podmořský život. O zajímavých lokalitách a podrobných informacích se dočtete v článku Potápění v Chorvatsku.

Vodní polo

V Chorvatsku se jedná o velmi populární sport a místní reprezentace patří mezi tu nejlepší na světě. Největší střediska najdete ve městech Rovinj, Opatija, Zadar, Pula, Šibenik, Split, Dubrovník a dalších. Když už nebudete hrát, možná budete mít příležitost se na nějaký zápas podívat.

Pokud si tedy myslíte, že vás už Chorvatsko nemůže překvapit, seberte odvahu a vyzkoušejte jeden z oblíbených vodních sportů. Nebo rovnou všechny!


levné apartmány Krk
Ubytování na Krku

Ohodnoťte

One Response to Do Chorvatska za vodními sporty

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko