Chorvatské robinzonády: zažijte netradiční dovolenou


ubytování Chorvatsko

Toužíte po dovolené v opravdovém klidu tam, kde budete mít prostor jen pro sebe, daleko od ruchu měst a jiných turistů? Může vám to být splněno a nemusíte se vypravit ani do bůhví jak vzdálených končin světa! Chorvatsko je místem, kde je tento druh dovolené velmi rozšířen a těší se velké oblibě. Obecně se takovému bydlení na samotě říká robinzonády (od čeho je název odvozen, je jistě zbytečné rozebírat). Co od nich můžete očekávat a kde je najdete?

Osamělé zátoky a pláže čekají

Netradiční dovolená v Chorvatsku může představovat bydlení na samotě na pevnině nebo na některém z jadranských ostrovů či ostrůvků. Na zapomenutých místech a v malebných zátokách budete jen vy, popřípadě vaše rodina, pokud ji vezmete s sebou. Azurové moře a oblázkové pláže na vás čekají na mnoha místech Chorvatska.

Robinzonády

Co od robinzonád očekávat

Takové bydlení často přináší zcela nové zážitky díky tomu, že se jedná o domy, které jsou absolutně mimo civilizaci. Velmi specifické pro tento typ ubytování je například využívání solárních panelů pro ohřev vody nebo elektřinu. Zarazit vás může třeba lednička na plyn či nemožnost využívání různých elektrospotřebičů. V mnoha případech se budete muset naučit šetřit vodou, neboť její přísun může být značně komplikovaný.

To všechno je ale naprosté nic v porovnání s tím, co musel pravděpodobně na opuštěním ostrově zažívat opravdový Robinson. Tudíž to není nic tak hrozného, co by člověk nedokázal přežít. Ba naopak! V dnešní době jsou právě toto velmi vyhledávané atributy. My všichni v Evropě, dá se říct, žijeme v přepychu, a proto toužíme po tom, dostat se alespoň na chvíli mimo civilizaci, kde je člověk odkázán na své schopnosti. Ať už je to třeba jen schopnost umět šetřit vodou.

ČTĚTĚ:   Na co si dát pozor při cestě autem do Chorvatska

Robinzonáda

Nebojte se však, že sem budete zavedeni a necháni na pospas. Stále se jedná o dovolenou, kterou si platíte, tudíž dostanete veškeré informace a budete mít kontakt na odpovědnou osobu, na níž se budete moci kdykoliv obrátit.

Splňte dětem sen o opuštěném ostrově

Je Robinson Crusoe oblíbenou filmovou postava vašich dětí? Ukažte jim, jak takový život na opuštěném ostrově může vypadat. Sice na opuštěném ostrově pravděpodobně nebudete, i když i celé ostrovy jsou k mání, ale dětská fantazie je bezbřehá. Opuštěná zátoka pro vaše děti bude představovat konec světa, který patří pouze jim (a vám pochopitelně). Robinzonády jsou pro rodiny s dětmi vhodné. Nebudete se muset bát, že je něco přejede nebo že se vám ztratí v davu turistů. Budete mít o nich pěkný přehled po celou dobu svého pobytu. A když se budou nudit, vydejte se s nimi ulovit něco k snědku (ideálně do nejbližší rybářské vesnice, je-li nablízku).

Dovolená daleko od rušných letovisek

Robinzonády v Chorvatsku se nachází samozřejmě většinou u moře v některé z mnoha a mnoha zátok, do které máte přístup pouze vy. Také často k takovému obydlí nevede cesta a je přístupné pouze od moře. Romantická nerušená dovolená pro dva je tady rozhodně zaručena.

Robinzonáda

Robinzonády se mohou nacházet také v rybářských osadách, které představují shluk více domů, tudíž nejste úplně sami. V každém případě však máte soukromí stále dost a rušná turistická letoviska jsou daleko od vás. V některých případech si jídlo musíte zajistit sami, takže je potřeba se na to dopředu informovat, abyste opravdu nakonec nemuseli jít na lov. V mnoha případech však přísun jídla zajišťuje majitel objektu.

Ostrovní robinzonády

Zajímá vás, kde taková místa, naprosté oázy klidu a soukromí, najdete? V Chorvatsku jich je opravdu hodně. Populární místa jsou hlavně na některých z 50 obydlených ostrovů, jako je Hvar, Brač, Korčula nebo Dugi otok. Všechny jadranské ostrovy mají velmi členité pobřeží a to je právě ten důvod, proč jsou robinzonády doménou právě Chorvatska. V žádné evropské zemi není taková nabídka jako právě tady.

ČTĚTĚ:   Lyžování v Dalmácií ? Ano na Biokovu !

Robinzonáda

Dovolená v Chorvatsku ve stylu Robinsona Crusoe, je velkou výzvou pro ty, kteří touží po nových zážitcích a nezapomenutelných zkušenostech. Představuje ideální týdenní dovolenou pro rodiny s dětmi, zamilované páry nebo partu lidí, která touží na jeden týden zmizet z mumraje současného světa. A jak jste na tom vy? Umíte šetřit vodou?


levné apartmány Korčula
Ubytování na Korčule

Ohodnoťte

One Response to Chorvatské robinzonády: zažijte netradiční dovolenou

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2017, Kategorie : Chorvatsko