Chorvatsko v lednu: čekejte nadprůměrné teploty


ubytování Chorvatsko

Většinu z nás nezajímá počasí v zahraničí, dokud tam nejedeme. Přestože nyní letní sezóna není, stále mnozí turisté navštěvují Chorvatsko také na podzim a v zimě. Například to mohou být vánoční trhy a vánoční atmosféra, která má pro návštěvníky své kouzlo i u Jadranu. Pro ty z vás, kteří tam mají namířeno, máme dobrou zprávu: pravděpodobně vám bude počasí přát!

V Istrii i v Dubrovníku vládnou teploty nad 11 °C

Podíváme-li se na současné teploty, vůbec to nevypadá špatně.

Pula

V Pule se teploty pohybují od 12 °C do 15 °C a nemělo by se to dramaticky měnit ani do konce měsíce. Průměrně bývá v této oblasti 9 °C, což ukazuje na letošní nadprůměrný stav teplot. Také když se podíváme na jih, jsou teploty velmi příjemné. V Dubrovníku je právě v těchto dnech okolo 15 °C, což je nádhera srovnáte-li to s tím, jak je například u nás.

V prosinci se zchladíme, leden bude opět teplejší

Meteorologové předpovídají, že prosinec bude naopak chladnějším měsícem, než je v Chorvatsku obvyklé. Například na Istrii bývá průměrně okolo 8 °C, letos tedy můžete očekávat teploty ještě o něco nižší. Pokud si můžete vybrat mezi prosincem a lednem, navštivte pro jistotu Chorvatsko v lednu. To zase má být dle předpovědí mnohem tepleji, než bývá průměr. Můžete se tak těšit na teploty i okolo 10 °C.

Rozhodně se nebude jednat o tuhou zimu, která překvapila celou Evropy v roce 2005/2006, kdy teploty i v Chorvatsku dosahovaly k -20 °C. V tomto roce Vánoce neVánoce zůstávali lidé doma.

kopacki-rit_Chorvatsko v zimě

Informace o počasí na přehledných stránkách UVCH

Víte ale sami, jak to s předpověďmi často bývá. To co meteorologové předpovídají dnes, může být zítra úplně jinak. Sledujte proto stránky www.ubytovanivchorvatsku.cz/more.php a buďte v obraze, co se týče teploty vzduchu i moře v Chorvatsku. V letních měsících se vám jistě budou hodit také informace o kvalitě moře v různých chorvatských destinacích, které na stránce také můžete zjistit.

ČTĚTĚ:   Cesta autem do Chorvatska může být levná - pokud víte, kde tankovat

Pokud budete v Chorvatsku v období listopad až leden, dejte nám vědět, jaké jste měli počasí!

 

levné apartmány Pula
Ubytování v Pule

Chorvatsko v lednu: čekejte nadprůměrné teploty
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2017, Kategorie : Chorvatsko