Chorvatsko se zaměřuje na turisty! Na jaké novinky se můžeme těšit?


ubytování Chorvatsko

Tak jako každá země na světě i Chorvatsko letos na poli cestovního ruchu hodně utrpělo. Ale místo toho, aby Chorvati naříkali, vymýšlí jak do své země v budoucnu opět přilákat turisty a snaží se jim maximálně vyjít vstříc. Například na Istrii se pracuje na programu, který bude s otevřenou náručí vítat majitele domácích mazlíčků a na ostrově Hvar vzniká unikátní projekt zaměřený na pozorování hvězd.

Pět oblíbených turistických letovisek ležících na jihu poloostrova Istrie se spojilo, aby vytvořilo sdružení pro podporu cestovního ruchu. Jsou to města Medulin, Ližnjan, Marčana, Fažana, Vodnjan a Pula, které budou spolupracovat pod názvem Jižní Istrie.

Cílem je společná realizace aktivit z různých oblastí pro podporu turistického ruchu v této části poloostrova. Celkem se bude jednat asi o 20 programů, z nichž se některé už připravují.

Češi jistě uvítají program na podporu cestování s domácími mazlíčky na Istrii

Mezi první společný projekt, na kterém sdružení už pracuje, je projekt s označením „Pet Friendly“, který podporuje turisty přijíždějící se svými domácími mazlíčky. Poptávka po místech, kde se můžete ubytovat i se psi se totiž v celém Chorvatsku stále zvyšuje. A tak se budou v budoucnu propagovat a více zviditelňovat ta místa, kde jsou domácí mazlíčci vítáni.

Nejenže v takovém ubytovacím zařízení mohou pejsci a nebo kočky turistů přespávat, ale také se tato ubytování zavazují k tomu, že se zde nebudou nacházet žádné předměty a látky pro ně škodlivé: životu nebezpečné dezinfekce, jedovaté rostliny, nechráněné prostory s volným přístupem na vozovku a podobně.

V každém takovém ubytování bude viset řád pro majitele domácích zvířat, který se musí dodržovat. Na druhou stranu majitelé ubytování musí na žádost svého hosta zajistit nádobu na jídlo a pití pro zvíře, podložku i ručník.

ČTĚTĚ:   Seget Donji - jižní Dalmácie

Nové romantické zážitky nabídne Hvar

Ostrov Hvar chystá pro své turisty výhodu z jiného soudku. Zaměřuje se na krásu nejen ostrova samotného, ale i toho, co se odehrává nad ním. A tak byla v opuštěné osadě Humac poblíž oblíbeného letoviska Jelsa zřízena meteorologická stanice s kamerou.

Jelsa se stane první mezinárodně uznávanou komunitou Dark Sky (Tmavá obloha) v Chorvatsku a Humac se stane v Chorvatsku již třetím mezinárodně uznávaným Parkem tmavé oblohy – Dar Sky Park. Toto označení může získat chráněná přírodní oblast s extrémně temnou oblohou plnou hvězd. Musí se jednat o místo, kde pozorování noční oblohy nic nenarušuje, například ani veřejné osvětlení.

Možná byste tomu nevěřili, ale tzv. astro turistika je jedno z nejrychleji rostoucích odvětví cestovního ruchu. V současné době se sice jedná o malou globální komunitu, ale například CNN nebo Lonely Planet ji už v roce 2019
zahrnuli do trendů nadcházejících let.

Pro Jelsu a celý ostrov Hvar se bude jednat o velmi dobrý turistický produkt, který ale ovšem ještě nemá jasně definovaný „obal“. Každopádně se ale turisté jistě mají na co těšit!

levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

16 Responses to Chorvatsko se zaměřuje na turisty! Na jaké novinky se můžeme těšit?

 1. Magda Čonkova

  To je Jelsa na Hvaru?

 2. Lada Schullerová

  Doufám že to vyjde ❤️

 3. Silvie Slezáková

  Martin Sparťan Horák Nápodobně.

 4. Jana Tesaříková

  Ano to je Jelsa na Hvaru

 5. Daniela Řečínská

  Ten krásný obrázek je naše milovaná Jelsa na Hvaru.♥️

 6. Petr Novák

  Také chceme v roce 2021 opět vyrazit do našeho milovaného Chorvatska. Jen doufám, že místní podnikatelé upustí od zabrání nejlepších míst na pláži lehátky a slunečníky, které turisté moc využívat nechtějí. O tom, že jsou pláže v HR veřejné a toto počínání není v souladu se zákony policii v Promajně moc nezajímalo a lidé co poskytují ubytování z tohoto počínání byli dost nešťastní.

 7. Jarmila Gregussová

  Jelsa na Hvare je tam pekne.

 8. Magda Čonkova

  Moonynka Moona Moon to jo nechám se naockovat abych mohla jet

 9. Moonynka Moona Moon

  Magda Čonkova no jo to je jediny zadrhel

 10. Magda Čonkova

  Uvidíme co se bude dít

 11. Martin Bureš

  Martin Sparťan Horák očkuj.

 12. Andrea Marčíková Vitkovská

  Martin Sparťan Horák taky tak

 13. Bäumelová Monika

  Martin Sparťan Horák Nápodobně .

 14. Josef Sepp

  Ano s miláčkami je to super . Ale 10 eur na den a za zvíře je taky super , navíc když se majitel o něj stará od a až po zet . Tedy když máte tak dva nedej bůh tři pejsky tak zaplatíte pouhých 200 až 300 eur za pobyt . Cca7000 Kč . No nekup to.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2020, Kategorie : Chorvatsko