Dog friendly: Crikvenica vítá psy i jejich páníčky!


ubytování Chorvatsko

Pokud cestujete se svým psím kamarádem, nenechte si ujít „dog friendly beach“ v pobřežním městě a příjemném turistickém letovisku Crikvenica. Jedná se o první takovou pláž v této zemi a ihned po otevření přilákala mnoho chlupáčů rázných velikostí i ras.

Každý si chce užívat pohodu na své dovolené. A to jak ti, kteří psa nemají, tak i ti, kteří ho mají. Aby bylo oběma skupinám vyhověno, vznikla tato úžasná pláž, kde se mohou psi pohybovat naprosto svobodně, nejsou za nic peskováni a jejich páníčci nejsou osočováni ostatními lidmi. Pokud i vy vlastníte čtyřnohého kamaráda, tuto pláž na své cestě Chorvatskem určitě vyzkoušejte!

Chorvatsko se psem

Psí pivo a zmrzlina!

Na pláži najdete Monty’s Beach Bar, kde jsou vítáni lidé i psi. A to dokazuje také fakt, že se zde čepuje psí pivo, na kterém si může váš pejsek ve stínu pochutnávat. Nemusíte mít strach, že se váš psí přítel opije do němoty. Pivo se nazývá Snuffle a alkohol neobsahuje. Je vyrobeno z kuřecího nebo hovězího masa a sladového ječmene. Váš pes si na něm skvěle pochutná!

Nebo dává raději přednost zmrzlině? Není problém, i tu tady pro svého pejska seženete. Zdá se vám to trochu přehnané? Možná ano, ale je to přeci letní dovolená, ke které humor, bláznoviny a zábava patří. Tak proč ne psí zmrzlina?

Žádný okraj, ale hezky v centru

Mnoha turistům přijde taková pláž jako fantastický nápad. Psi se volně proběhnou, najdou si nové kamarády a majitelé mohou nerušeně odpočívat a užívat si moře. Stejně tak i psi mohou řádit ve vodě a nikdo je neokřikne. Majitelé psů mají často problém najít pěknou a vybavenou pláž, kde by si mohli se svými psi užívat krásné sluneční dny. Mnoho pláží vstup psů přímo zakazuje, a místa, na kterých je to povoleno, většinou nejsou extra krásná. A když ano, jsou mimo civilizaci.

ČTĚTĚ:   Mali Rat na Omišské riviéře

Pláž pro pejsky se nachází přímo ve městě. A to je to, co jejich majitelé chtějí! Nechtějí být vyloučeni se svými psi někde na okraji pláže. Tady mohou být přímo v centru dění. Je tu velké parkoviště a pláž se nachází kousek od obchodů a restaurací.

Stručně o letovisku Crikvenica

Město Crikvenica leží přibližně 25 kilometrů jihovýchodně od Rijeky na pobřeží Kvarnerského zálivu. Turismus je zde rozšířen především podél riviéry, která se táhne od Jadranova po Selce. Městečko má 7000 obyvatel. Jeho název pochází od slova cirkva, což znamená kostel. V roce 1412 zde byl postaven klášter s kostelem. Dnes je z historického kláštera hotel Kaštel. Původní město stálo na místě současné vesnice Kotor, koncem 19. století byl u moře postaven přístav a v roce 1891 tu už stál první hotel.

Co Crikvenica nabízí svým návštěvníkům?

Kromě psí pláže zde můžete navštívit galerii nebo mořské akvárium, kde najdete 20 nádrží s rybami, které se vyskytují v Jaderském moři. Také tu však můžete obdivovat druhy z tropických moří.

Během roku se ve městě a okolí koná několik zajímavých festivalů. Jsou to například Rybářské týdny nebo hodně netradiční Dny chorvatských výrobků.

Město je pěkně upravené a ideální pro procházky: je tu několik městských parků a promenád. Jedná se o klidné město s několika lázeňskými a léčebnými ústavy.

 

Můžete si vyrazit i na romantický výlet, který vás zavede na místa s úžasnými výhledy. Vydejte se z Grad Badanj na vrchol Kavranska Stena, odkud se můžete kochat pohledem na zátoku s městem Crikvenica.

Crikvenica

V Crikvenici si můžete užít svou dovolenou také aktivně. Je centrem vodních sportů jako je jachting, windsurfing, plážový volejbal nebo potápění. Okolím vede několik cyklistických tras, takže kola s sebou, pokud vás cyklistika baví!

ČTĚTĚ:   Hra o trůny v Chorvatsku: působivá pevnost Klis

Není odtud daleko ani na přilehlý ostrov Krk, který se může stát skvělým cílem jednodenního výletu.

 

levné apartmány Cirkvenica
Ubytování v Crikvenici

Ohodnoťte

2 Responses to Dog friendly: Crikvenica vítá psy i jejich páníčky!

  1. Láďa Bauer

    Vloni jsme trávili dovolenou v Gradacu a tam pláž pro pejsky a páníčky měli taky…

  2. Hana Reehová

    na Nemiře je taky//OMIŠ//

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2018, Kategorie : Chorvatsko, Kvarner