Dovolená s dětmi v Chorvatsku – 3 tipy na místa


ubytování Chorvatsko

Pokud vyrážíte do Chorvatska s dětmi, vyberte si takové místo, kde se bude jim i vám líbit. Pro úplně malé děti je ideální písečná pláž, ty trochu větší zase ocení, když na pláži budou vodní skluzavky, hřiště nebo třeba skákací hrad. Výhodou také je, když jsou v okolí pro děti nějaké atrakce. Kde místa vhodná pro děti najdete? To se dozvíte v našem článku.

Luxusní písečná pláž a Vinnetouland na Rabu

Pláž Rajska plaža byla na našem serveru zmíněna již několikrát. Kdyby taky ne, bylo by to na pováženou! Rajska plaža totiž patří mezi nejoblíbenější pláže v celé Chorvatsku. Proč? Je velká a je tvořena pískem! A to je přesně to, co budete s malými dětmi hledat. Je tu pozvolný vstup do vody a malé děti si na písku mohou hrát, sedět, chodit a nic se jim nemůže stát.
rajska plaž rab
Rajsku plažu najdete v Kvarnerském zálivu na ostrově Rab v letovisku Lopar. A na stejnojmenném poloostrově se nachází také další atrakce pro děti: Vinnetouland!

 

Možná se budete divit, proč jej postavili zrovna tady, když přeci známé scény z Vinnetoua pochází z úplně jiné části Chorvatska. Je to proto, že i tady poblíž, na nedaleké pevnině v zátoce Zavratnica, se nějaké záběry do filmu točily. A co tady na děti čeká? No tak samozřejmě tady nechybí teepee stany a malí poníci, na kterých si mohou zajezdit. Kdo si chce zahrát na indiána, může se v něj kompletně proměnit – obléknout si indiánský oděv, namalovat obličej a vlastnoručně si vyzdobit indiánskou čelenku! Je to pro děti připraveno spousta her a zábavy.

vinnetouland Rab

Působivý Omiš a možnost výletů lodí

Dalším místem, kam je fajn vydat se s dětmi, je pirátské město Omiš a jeho okolí. Pokud dětem budete vyprávět příběhy, jak se kdysi piráti v Omiši skrývali a přepadávali lodě, bude se jim tu už jen kvůli tomu zaručeně líbit. V blízkosti Omiše ve střední Dalmácii najdete písečnou pláž Duče s pozvolným vstupem do moře.

ČTĚTĚ:   Recenze: Kemp Oliva - Raději zůstaňte doma .

omiš duče

Pokud máte děti větší, vezměte je na výlet lodí. Brač, Korčula nebo Hvar může být těmi pravými místy, kde si užít slunečný den. Z Omiše se můžete vypravit i do vnitrozemí k řece Cetina, která tu vytvořila působivé říční koryto. Cetina je centrem raftingu a pokud budete mít odvahu a vaše děti jsou už starší, můžete si v rámci organizovaného výletu část řeky sjet také. Poptejte se v Omiši v turistickém centru.

Split zaručí zábavu pro všechny

A nakonec se vydáme do Splitu. Také druhé největší město v Chorvatsku může být pro děti ideální destinace. A především pro ty, které mají rádi živo. Split totiž živé město opravdu je. Nedaleko Splitu se nachází pláž Bačvice. Patří k nejoblíbenějším ve Splitu, je oceněna Modrou vlajkou a je tvořena pískem a dlážděnými částmi. Blízko se nachází restaurace, bary i pekárny.

Život pod vodou v SemiSUBMARINE

Vzrušujícím zážitkem pro děti i dospělé je SemiSUBMARINE, která připomíná opravdovou ponorku. Je to ale loď, která je vybavena podvodní kabinou s velkými prosklenými stěnami. Protože je Jadranské moře na chorvatském pobřeží krásně čisté, naskytne se vám nádherný pohled do vodní říše.

ponorka v chorvatsku

Plavbu lodí SemiSUBMARINE nabízí v Chorvatsku Poreč, Fažana, Pula, Rabac, Krk, Rab, Zaton, Biograd na Moru, Dubrovník, Trogir, Split, Korčula a Orebić. Nezapomenutelnou podívanou jsou také noční plavby.

 

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

2 Responses to Dovolená s dětmi v Chorvatsku – 3 tipy na místa

  1. Marta Kopecká

    Ponorka z Tučep.

  2. Martin Tlačbaba

    Jednou a už nikdy víc. Prúd bylo vidět a ještě obrovské vedro tam bylo

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko