Dovolená s dětmi v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Hledáte vhodné místo pro vaši letní dovolenou, avšak nechcete utrácet balík? Přesto však toužíte poznatcizí kraje, odpočinout si u moře i věnovat se turistice? A hlavně – chcete, aby si společnou dovolenou užily i vaše děti? V tom případě nehledejte dál – zavítejte do Chorvatska.

Chorvatsko je mezi Čechy pravidelně jednou z nejnavštěvovanějších destinací, a to má mnoho logických důvodů. Ohromnou výhodou je blízkost Chorvatska a jeho dopravní dostupnost. Autem trvá cesta sotva devět hodin, díky čemuž není problém se do vaší cílové destinace dostat za jednu kratší noc, díky čemuž nebude cesta nepříjemná ani vašim ratolestem.
Celou trasu navíc můžete projet pohodlně s pomocí dálnic, které vedou přes Rakousko, Slovinsko i samotné Chorvatsko. Pokud se vám však nechce platit dálniční poplatky, můžete využít řady menších silnic, které jsou ve velice dobrém stavu, a na místo určení vás taktéž dostanou. V Chorvatsku se poplatky platí formou mýtného na mýtných branách tj. podle toho kolik po dálnici najedete kilometrů. Naopak Slovinsko využívá dálničních známek, proto nemá příliš velký smysl se dálnicím vyhýbat (pokud nejedete jen pár kilometrů po dálnici), navíc v porovnání s Chorvatskem vás známka vyjde podstatně levněji než místní mýtné.
dovolená děti Chorvatsko
Hlavním tahákem Chorvatska je nepochybně moře. Jaderské moře omílá celý západní břeh Chorvatska, a to včetně všech oblíbených ostrovů. Jadran patří k teplejším mořím, v sezoně se zde teplota vody může vyšplhat až na 25-27 stupňů Celsia, podobné průměrné teploty pak můžete očekávat i u teploty vzduchu. Ty se pohybují od 24 až do 30 stupňů, přičemž s sebou obvykle nesou jen minimum srážek – deště se bát nemusíte.

Jadran je velice přívětivý i pro rodiny s dětmi. Kromě vyššíteploty vody je obrovskou výhodou, že většina z pláží nabízí velice mělké vstupy do moře, díky čemuž se nemusíte o své dítka strachovat, ovšem stále si můžete příjemně zaplavat o kousek dál. Tyto pozvolné vstupy skvěle vyniknou zejména na oblázkových a kamenitých plážích – díky průzračně čisté vodě si může celá rodina užít potápění, nebo si pouze vychutnávat pohled průzračnou vodou až na samotné dno, který je k nezaplacení. Avšak v Chorvatsku nechybí ani obsáhlé množství písečných pláží. Ač zde na dno díky pískovým částicím nedohlédnete, i tyto pláže se mohou pochlubit čistou vodou, která je naprosto nezávadná. Jmenujme například písečnou pláž v Medulinu na Istrii, Rajskou pláž v Loparu na ostrově Rab, Sabunike či Zaton u Zadaru nebo písečnou pláž v Ninu.

ČTĚTĚ:   Pakoštane - severní Dalmácie

dětmi do chorvatska
Chorvatsko si už za dobu svého existence na české turisty zvyklo, a není se čemu divit. Po celé zemi naleznete nepřeberné množství apartmánů, za jejichž pronájem navíc nezaplatíte mnoho. Na své si přijde každý – apartmán si můžete pronajmout takřka jakýkoliv. Velký, malý, s terasou, s výhledem na moře… Rozhodně se nemusíte obávat, že by si na vás místní museli zvykat či že by jim snad vadila vaše ratolest, byť sebehlasitější. Naopak vám ubytování v apartmánu umožní lépe poznat místní kulturu, která na vás doslova dýchá na každém rohu. Chorvatsko se totiž může pochlubit řadou historických památek, ať už jde o kostely a kláštery, hrady a opevnění nebo rovnou celá středověká města. A strádat nebudou ani milovníci přírodních úkazů – za vše stačí jmenovat proslulá Plitvická jezera. Díky ubytování v apartmánu navíc budete páni svého času, což vám umožní skloubit dohromady všechny aktivity i věnovat pozornost vašim dětem.

Kolem a kolem, Chorvatsko nabízí bezpočet možností zábavy pro všechny, což z něj v kombinaci s dopravní dostupností a velice nízkými cenami za služby dělá tím ideálním místem pro rodinné dovolené. Teď už jenom najít vhodný termín a těšit se na tu skvělou zmrzku a moře…


apartmány Medulin
Levné apartmány v Medulinu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2016, Kategorie : Chorvatsko