Dubrovník plný lásky


ubytování Chorvatsko

Nádherné chorvatské město Dubrovník, které leží v Jižní Dalmácii, je jako stvořené pro zamilované páry. Historické uličky lákají na romantické procházky, kavárny vábí na velmi útulná posezení a vinárny nabízí lahodná chorvatská vína, ve kterých rozhodně najdete pravdu. Toto léto však návštěvníky čeká ještě více lásky!

V samotném historickém centru se totiž nově otevírá unikátní Muzeum milostných příběhů. A co v něm najdete? Hádejte. Je zasvěceno sbírání a vystavování osobních milostných příběhů a předmětů se sentimentální hodnotou, a to z celého světa. Muzeum vystavuje předměty, které jsou spojené s romantikou a dělí se o vztahy, které vznikly v různých koutech světa. Nabízí útulné prostřední a určitě se pro mnohé stane oblíbeným místem pro strávení příjemného odpoledne.

Co konkrétního v muzeu můžete vidět?

Vystavené objekty a příběhy lásky

Mezi mnoha objekty, které jsou v muzeu vystaveny, najdete například hrníček – suvenýr ze Švédska, který společně dostal americko-francouzký pár. Je tu také příběh mladého muže, který poznal svou budoucí ženu na pohřbu nebo emotivní příběh jedné nerozhodné dvojice. Tito dva procházeli rozvodovým řízením, při němž se rozhodli, že to spolu nakonec zkusí ještě jednou.

svatba

Mýty a příběhy spjaté s městem Dubrovník, filmy i zamilované písně

Součástí muzea jsou však také milostné příběhy a mýty, které se váží k samotnému městu Dubrovník. Najdete tu i samostatnou část zasvěcenou romantickým zápletkám, které se odehrávaly ve filmech a televizních seriálech natáčených přímo v tomto obdivuhodném  městě. A že jich bylo! Například Hra o trůny, Robin Hood nebo Star Wars! A samozřejmě nechybí ani hudební sekce, která návštěvníkům představí ty, kdož se stali inspirací ke složení těch největších milostných hitů všech dob!

Pomozte vytvořit nejromantičtější zeď na světě!

V muzeu můžete zanechat svou stopu také vy. Nachází se tu totiž tzv. „zeď lásky“, na kterou se můžete podepsat, nakreslit na ni obrázek, napsat vzkaz nebo na ni přišpendlit fotku se svým partnerem / partnerkou. Vaše stopa lásky tu tak může zůstat na věky (nebo dokud zeď nespadne). Pomůžete tak vytvořit tu nejromantičtější zeď na světě!

ČTĚTĚ:   Kdy vyrazit na dovolenou ?

Vstupné do muzea činí pro jednu dospělou osobu 50 kun.

Historické skvosty Dubrovníku

Jak bylo řečeno výše, Dubrovník je překrásné město a určitě si ho zamilujete, i když nejste zrovna romantický typ. Ne nadarmo se mu totiž říká „perla Jadranu“!

Od roku 1979 je město zapsáno na seznamu UNESCO. Celé centrum je pěší zónou, neboť vstupními branami, které jsou celkem 3, nesmí projet žádné soukromé vozidlo. Zásobovací vozy mají povolený vjezd jen časně ráno. Město je proslulé svými impozantními hradbami, které mají v některých místech výšku až 23 metrů a dokola měří něco okolo dvou kilometrů!

Zábava, smích a kultura doprovází Dubrovník po celý rok!

Protože se Dubrovník těší velké oblibě mezi turisty jak chorvatskými, tak těmi zahraničními, pořádají se zde často různé slavnosti a festivaly. Dokonce se město považuje za kulturní chorvatskou metropoli! Od 10. července do 25. srpna se zde konají Dubrovnické letní hry, na kterých můžete spatřit hudební či divadelní představení. Festival začíná velkým ohňostrojem, ulice se mění na jeviště, na koncerty je možné zajít do kostelů, klášterů i paláců.

Hledáte-li na své dovolené klid, tady ho stěží najdete. V Dubrovníku to žije, tepe nočním životem a přes den energií místních i návštěvníků města. Toto krásné město si svou velkou pozornost ale každopádně zaslouží!

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

2 Responses to Dubrovník plný lásky

  1. Dagmar Kalinová

    Joooooo, tam jsem taky ještě nebyla. Ale třeba někdy…

  2. Lena Čechová

    Dubrovník je krásný… 😀 (y) Jezdím už léta na stejné místo na dovolenou a nedělám nic jiného, než že relaxuji po celoroční honičce. Jediný výlet, který podnikám je právě do Dubrovníku. Už tam znám každou uličku, vím kam si zajít na oběd, kde si dát zmrzlinu… 😀

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2018, Kategorie : Chorvatsko