Hledáte na dovolené klídek? Barbariga je skvělé místo!


ubytování Chorvatsko

Dlouhé pláže nedaleko Puly nabízí poloostrov Barbariga. Možná jste už toto místo navštívili, je mezi turisty velmi oblíbené. Pro ty z vás, kteří o něm uvažují, jako o své příští destinaci, přinášíme pár tipů na to, kam zajít a co se tu dá dělat.

Barbariga se nachází na riviéře Pula, asi 20 kilometrů daleko od tohoto turistického města. Máte pravdu, vznešený název Barbariga zní Italsky. Svůj původ má u jedné šlechtické rodiny z Benátek. Jinak je to ale Chorvatsko každým coulem, přesně takové, jaké ho máme rádi!

Ideální místo na povalování na pláži i spousta sportovního vyžití

Jedná se o malebné turistické letovisko a po celém poloostrově najdete spoustu krásných pláží. V sezóně se tu otevře spoustu restaurací a malých barů s občerstvením. Není nic lepšího, než si sednout k vychlazenému drinku do stínu pod strom a dívat se na moře.

Až vás přestane bavit polehávání na pláži, můžete vyzkoušet některý z vodních sportů. Co takhle vyzkoušet kromě šnorchlu opravdové potápění? Nasednout můžete i na vodní skútr a užít si trochu pořádné adrenalinové legrace! No a pro ty, kteří adrenalin až tak nemusí, tu jsou k zapůjčení pohodová vodní šlapadla. Kromě vodních sportů si můžete zahrát plážový volejbal nebo tenis.

I děti se tu mohou vydovádět dosyta. Je tu pro ně připravena spousta vodních atrakcí. Patří mezi ně už zmíněná šlapadla, ale také různé vodní skluzavky.

Tipy na výlety – na nedaleké ostrovy nebo do kulturní metropole Istrie

Ani o výlety není v této oblasti nouze. Milovníci procházek si mohou projít pobřeží poloostrova. Skvělým jednodenním výletem bude pro celou rodinu výlet do Puly. Tady si užijete trochu kultury, trochu historie i ruchu velkoměsta. Chcete Pulu poznat, než se do ní vypravíte? Mrkněte na náš článek Pula – Istrie.

ČTĚTĚ:   Bohatá historie severního Chorvatska

Pokud chcete udělat sobě a svým dětem opravdu velkou radost, vydejte se lodí na ostrovy Brijuni. Pluje na ně pravidelně loď z nedaleké Fažany. Na tenhle výlet totiž jen tak nezapomenete ani vy, ani vaše děti. O Brijunech, na kterých se rozkládá jeden z chorvatských národních parků, jsme vám už několikrát psali. Zajímavé informace i tipy najdete ZDE.

Pobyt v Barbarige je prostě pohodový a taková podle nás má být dovolená. Istrie je krásný poloostrov a není až tak velký, aby se na něm nedalo prozkoumat víc než jen Brijuni a Pula. Můžete zavítat také do překrásného městečka Rovinj severně od Barbarigy, které je považováno za jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších měst celého Chorvatska. Nebo si to namiřte na východní pobřeží k Opatiji a projeďte si úžasné pobřeží odsud až po Zagorje, odkud jezdí trajekty na ostrov Cres.

Možností je tady spousta, už jen stačí zabalit plavky a vyrazit!

 

levné apartmány Barbariga
Ubytování v Barbarige

Ohodnoťte

One Response to Hledáte na dovolené klídek? Barbariga je skvělé místo!

  1. Pavlína Šedivá

    Hlavne abysme mohli na dovolenou.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2020, Kategorie : Chorvatsko