Jak si vede Chorvatsko v evropském žebříčku oblíbenosti dovolené


ubytování Chorvatsko

V nedávno zveřejněném evropském žebříčku oblíbenosti dovolené si Chorvatsko vedlo skvěle a speciální pocty se dostalo jednomu krásnému ostrovu.

Jak píšePoslovni Dnevnik, nejoblíbenější evropskou destinací mezi turisty z celého světa je podle nového průzkumu úchvatné řecké Santorini. Na druhém místě je baleárský ostrov Ibiza a bronzovou medaili získaly Kanárské ostrovy, přesněji ostrov Tenerife. Ptáte se, kde je Chorvatsko?

Chorvatsko bodovalo s ostrovem Hvar a umístilo se také pěkně vysoko. Ulovilo pro sebe 12. místo ze 185 zemí!

Tyto informace byly získány díky studiu dat Google za posledních 12 měsíců ve 185 zemích.

Malebnost ostrova Santorini nic nepřekoná

Santorini je známé jako jeden z nejkrásnějších a nejmalebnějších řeckých ostrovů a nachází se v Egejském moři, 200 kilometrů od nejbližší pevniny. Je známé svou modrobílou architekturou, dramatickými útesy a krásným mořem. Nejoblíbenějším místem na ostrově je Oia s modrými kopulemi a bílými domy.

Santorini je nejoblíbenější evropskou destinací ve 47 zemích světa, včetně USA, Finska, Kolumbie, Bolívie, Indie, Austrálie a Nového Zélandu.

Ibiza si vede dobře dlouhodobě

Obyvatelé 29 zemí vyjádřili svou touhu po dovolené na krásném baleárském ostrově Ibiza: včetně lidí z Brazílie, Argentiny, Chile, Keni, Mexika, Jamajky a Portugalska. Ibiza je profláknutý party ostrov s úžasnými plážemi, bujarým nočním životem, krásnou přírodou a velmi vibrující atmosférou. Dlouhodobě se drží na předních příčkách jako jedno z nejoblíbenějších míst pro strávení dovolené v kteroukoliv roční dobu.

Tenerife vládne jako zimní destinace

Tenerife na třetím místě je nejlepší destinací pro zimní dovolenou s nejvyšší průměrnou maximální teplotou v chladnějších měsících severní polokoule. Je to nejoblíbenější španělská destinace pro 12 evropských zemí, včetně Španělska, Velké Británie, Německa a Belgie.

Dobré umístění má Itálie a Řecko

První pětku uzavírá italský ostrov Sicílie na čtvrtém místě a řecké Korfu na pátém místě, přičemž Řecko pokračuje ve své vítězné sérii s krásnými destinacemi, jako jsou Kos, Mykonos a Kréta, mezi nejvyhledávanějšími prázdninovými destinacemi Evropy.

ČTĚTĚ:   Data a volání v Chorvatsku s místní SIM kartou

Co nabízí Hvar?

No, docela hodně. My samozřejmě přirozeně tvrdíme, že Hvar překonává všechny výše uvedené destinace. Najdete tu krásnou přírodu, úžasné pláže, skvělou atmosféru, možnosti výletů, historii i přátelské lidi. My bychom rozhodně dali na první místo. A vy?

Jak si vede Chorvatsko v evropském žebříčku oblíbenosti dovolené
4.1 (82.61%) 115 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko