Je někde v Chorvatsku u moře písek?


ubytování Chorvatsko

Chorvatské pobřeží je velmi členité a většina jeho pláží je kamenitých, oblázkových nebo jsou u některých letovisek vybudována betonová mola. Ovšem u Jadranu nejsou výjimkou ani klasické písečné pláže.

 

Dokonce deset nejkrásnějších se vyrovná nejproslulejším písečným plážím na světě. Rajská pláž u města Lopar na ostrově Pag je dlouhá 1,5 km a díky křišťálově čistému a mělkému moři je ideální pro neplavce a rodiny s dětmi. Na pláži nechybí sprchy, restaurace, bary a různá sportovní hřiště.

Crikvenická riviera patří k nejznámějším písečným plážím, kde lze provozovat všechny vodní sporty a aktivity ve stylu plážového volejbalu, minigolfu apd.

V Medulinu najdete písečnou pláž Bijeca, která se táhne 1 km podél pobřeží. Její výhodou je zastínění četnými stromy, které vyhledávají hlavně starší turisté. Mírný vstup do moře je ideální pro rodiny s dětmi.

V blízkosti Velkého Ratu, v severní části Dugého otoku leží písečná pláž Saharun dlouhá 800 m. Je obklopena borovým lesem z jedné strany a úžasně čistým mořem z druhé.

Pláž Sabuša, Kukljica na ostrově Ugljanu je klasifikována jako písečná, i když její pobřeží je vybetonované, a tedy ideální pro opalování.

Murter-slanica-insel-murter-kamping-plazaslanica-beachslanica-strandslanica
V blízkosti Zadaru leží písečná pláž Zaton. Vyniká čistým mořem a kvalitní upraveností včetně přizpůsobení osobám s tělesným postižením. Obklopena je zábavními parky pro děti, tobogány a restauracemi. Kousek od Zadaru leží také pláže Sabunike, které se táhnou v délce několika kilometrů.

Pláž Crvenou luku najdete poblíž Biogradu na Moru, v nejhlubší části skryté zátoky, jejíž severní část je vyhrazena nudistům. Pláž je přístupná pěšky z Kumenatu nebo lodí.

Na ostrově Murter se nachází pláž Slanica, která patří k nejlepším v celém Chorvatsku. V její blízkosti najdete příjemný kemp.

Jednou z nejkrásnějších pláží je Vela Pržina, Lumbarda na ostrově Korčula. Leží v zátoce obklopené vinicemi.

ČTĚTĚ:   Nuda pláže v Chorvatsku

Nejznámější pláží je Zlatni rat na ostrově Brač, která je symbolem a námětem mnoha pohlednic a obrázků z Chorvatska. Zajímavostí je měnění jejího tvaru v závislosti na větru a mořských proudech.

písečné pláže Chorvatsko
Levné apartmány v Chorvatsku

Ohodnoťte

2 Responses to Je někde v Chorvatsku u moře písek?

  1. Karel Štěpán

    Plaz Meli na Cresu u Punta Kriza, bily pisek jak v Dominice

  2. Josef Lekeš

    jinak, Lopar je na Rabu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín