Jedete s dětmi na Istrii? Tato místa musíte navštívit!


ubytování Chorvatsko

Plánujete navštívit Istrii s dětmi? Přinášíme vám tipy na několik míst, které zaručí pořádnou porci zábavy vám i jim.

Istrie je velmi rozmanitý region, který nabízí vše od bohaté historie a tradice až po svérázná městečka, úžasné pláže a nejrůznější aktivity. Udělejte dětem radost a vezměte je někam, kde se s vámi rozhodně nebudou nudit.

aquacolors poreč
Aquapark Aquacolors

Aquaparky

Moře je samozřejmě hlavní magnet jak Istrie, tak celého Chorvatska. Někdy je ale potřeba to dětem trochu zpestřit. A kde jinde, než v nadupaném aquaparku!

Na Istrii jsou celkem dva, a to poměrně dost veliké – Istralandia a Aquacolors. Najdete je poblíž Poreče a nabízí spoustu vodní zábavy a dobrodružství. V obou najdete skluzavky, vlny i řeky. Čistě teoreticky byste mohli oba dva navštívit v jednom dni, ale vzhledem k jejich velikosti vám rozhodně doporučujeme věnovat každému jeden celý den.

Dobrodružný park

Dobrodružné parky

Zatímco aquaparky nabízí zábavu ve vodě, dobrodružné parky přináší pořádnou dávku vzrušení na zemi, respektive ve vzduchu. Vezměte své děti do jednoho z istrijských dobrodružných parků, ať objeví své hranice.

Na Istrii je jich celkem dost. Lana v džungli najdete například v parku Jangalooz v Umagu. V Adrenalin parku Medulin můžete vyzkoušet zorbing a stezky v korunách stromů. Glavani Park severně od Puly nedaleko městečka Barban nabízí podobné adrenalinové záležitosti pro větší i menší děti. Sky fox severně od Poreče nedaleko motodromu má zase našlápnuté zip liny. Chcete zkusit paintball? Navštivte Paintball Funtana.

čtyřkolky

Motodrom

Tohle maminky většinou úplně nemají rády, ale zato je to pořádná zábava pro pány a jejich synky. Motodrom Poreč je poměrně známý a nabízí soustu zábavy. Můžete si tu zajezdit ve čtyřkolce nebo na motokárách a nebo zahrát paintball. Pořádají se sem skupinové výlety a hned vedle dráhy je sportovní bar, odkud můžete své ratolesti pozorovat.

ČTĚTĚ:   Trsteno - Riviéra Dubrovník
Dinopark

Dinopark

Dinosaury milují děti po celém světě a nejinak je tomu u dětí chorvatských. Proto samozřejmě i tady existují dinoparky. A máte štěstí, jeden z nejlepších dinoparků v Chorvatsku je právě na Istrii!

A není tu jen tak pro nic za nic. Věděli jste o tom, že právě na Istrii, poblíž městečka Bale, nalezl potápěč Dario Boscarolli z Monfalcone v roce 1992 na mořském dně naleziště kostí? Jedná se o zatím jediné naleziště dinosauřích kostí ve Středozemí. Kosti naznačují existenci téměř šedesáti druhů dinosaurů. Ten největší z nich je brachiosaurus, býložravec, který byl dlouhý až 25 metrů a jeho krk měřil 10 metrů!

Pokud vaše děti lákají obrovská prehistorická zvířata, vydejte se s nimi do Dinoparku Funtana. Setkáte se tu s dinosaury v životní velikosti. Dinopark je umístěn ve starém lomu a jsou tu i pohybliví dinosauři, na kterých se vaše děti mohou svézt. Najdete tu dinokino, dinostřelnici, dětský vláček a oblíbené trampolíny.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2023, Kategorie : Chorvatsko