Lze jet na kole do Chorvatska?


ubytování Chorvatsko

Na kole se dají podnikat nejrůznější túry. Záleží na odvaze, chuti a fyzické zdatnosti. Kolo si musí každý zvolit podle svých schopností i finančních možností. Nejdůležitější je patrně výběr trasy. Většina z nás si určitě vybaví jízdu autem po dálnici přes Rakousko nebo Maďarsko.

To ovšem nepřichází v úvahu, jelikož na dálnici je jízda na kole zakázána. Proto se musí vytyčit trasa, která povede mimo dálnice a hlavní silniční tahy. Pak už zbývá jen stanovit počet denních kilometrů a počet dnů, které chceme tomuto výletu věnovat. Přibližná vzdálenost z ČR k Jaderskému moři je zhruba 800 km.

Celá trasa se dá absolvovat pouze na kole, nebo šlapání kombinovat s vlakem nebo stopem, pokud narazíte na ochotného řidiče nákladního auta. Kdo nechce riskovat jízdu po frekventovaných silnicích, může využít hustou síť cyklostezek zejména přes Rakousko. Je to daleko výhodnější, klidnější, bezpečnější a hlavně si více vychutnáte přírodu. Mnohé cyklostezky vedou i malebnými vesnicemi a přespávat lze v kempech. Poměrně kvalitní i dostačující cyklostezky vedou i Slovinskem. V Chorvatsku je to již s cyklostezkami horší, a proto musíte využívat méně rušné silnice.

Chorvatsko na koleJednou z variant je dát dohromady partu cyklistických nadšenců a pronajmout si například na cestu zpět autobus. V kolektivu stejně naladěných lidí bude zdolávání náročné trasy na kole snažší a večer v kempu si můžete vzájemně sdělovat zážitky a užít si kolektivního veselí. Po několika dnech strávených u moře třeba na Istrii, nebo i více na jihu, se domů vrátíte odpočatí a na zpáteční cestu si nemusíte vyhrazovat dalších 8 i více dnů.

Úplně nejjednodušším způsobem, jak na kole projet Chorvatsko, je využít služeb Eurolines. Naložíte kolo a bágl do autobusu, který vás odveze až do Mariboru nebo Záhřebu. Pokud dojedete pouze do slovinského Mariboru, můžete se odtud vydat na kole do Záhřebu. Krásným cyklistickým zážitkem je výlet k pevnosti Medvedgrad ze 13. století. Pokud se chcete koupat v moři, je to ze Záhřebu na pobřeží Crikvenické riviéry zhruba 180km, které se dají zdolat na kole za půl dne.

ČTĚTĚ:   Chorvatské písničky od moře

na kole po Chorvatsku
Cykloturistika v Chorvatsku

Lze jet na kole do Chorvatska?
5 (100%) 1 hlas[ů]

4 Responses to Lze jet na kole do Chorvatska?

  1. Pokud se chcete koupat celý den v moři, je to ze Záhřebu na pobřeží jen kousek, který se dá zdolat na kole za dvě hodiny.No já to jedu autem hodiny tři a to to rubu stopadesát.

  2. autem ze Záhřebu k moři se dostanete za hodinu a půl když jedete na Crikvenickou riviéru

  3. Dobrý den,
    máte v textu nesmysl. 160 km ze Záhřebu k moři do Crikvenice by na kole za 3 hodiny nebyli ani profíci. A to těch 160 km je po dálnici, kam se s kolem nemůže, takže pro kolo to je cca 180 km a to někteří lidé neujedou na kole ani za celý den.

  4. Docela rád bych byl svědkem toho, jak ze Záhřebu dojedete na kole za 3hodiny do Crivenice 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2015, Kategorie : Magazín