Makarská riviéra – 60 km pláží pod horami


ubytování Chorvatsko

Chystáte se letos na dovolenou k moři? O chorvatské Makarské riviéře jste již určitě slyšeli, možná jste tam už byli. Tato luxusní dovolenková oblast Chorvatska nikdy nemůže omrzet a vždy je možnost vyzkoušet nová letoviska. Pojďte se s námi podívat na ta nejkouzelnější z nich.

Makarská riviéra, to je ráj na zemi pro každého, kdo si svou vysněnou dovolenou představuje u křišťálově čistého moře na pláži, kde může v pohodě relaxovat, bavit se, sporotovat a zkrátka na týden nebo na dva zcela vypnout. Makarská riviéra kromě toho nabízí také úžasnou dramatickou přírodu kolem – kousek od ní se směrem k vnitrozemí zvedají mohutné štíty pohoří Biokovo.

Známá a oblíbená letoviska – z Omiše do Bašky Vody

Vezmeme to pěkně od severu. Makarská riviéra začíná u starodávného pirátské města Omiš, které je úžasnou destinací především kvůli řece Cetina vlévající se v tomto místě do moře. Město je rozděleno hlubokým kaňonem, který tu řeka vytvořila a je hojně navštěvované raftařii. Sjet řeku Cetinu je cílem, úžasným zážitkem a dá se říci i povinností každého raftaře, který do Chorvatska přijede.

25 kilometrů jižně podél pobřeží od Omiše leží letovisko Brela. Jedná se o malou vesnici, která žije z cestovního ruchu. Nachází se v malé zátoce s oblázkovými plážemi, a protože tu panuje relativní klid, je toto místo ideální i pro rodiny s dětmi. V roce 2004 byla pláž v Brele prestižním magazínem Forbes zařazena na první místo jako nejkrásnější evropská pláž!

Brela_Makarská riviéra

Ani ne o 3 kilometry níže leží působivé letovisko Baška Voda. Palmy, vysoké hory za zády, čisté moře, piniové lesy i historické památky: na to láká toto místo turisty v sezóně i mimo ní a daří se mu to velmi dobře.

Centrem oblasti je Makarska

Pojedete-li dál stále na jih přes Promanju a Krvavicu, za nedlouho dorazíte na luxusní místo, podle kterého se celá oblast jmenuje. Do Makarske! Leží cca 60 km jižně od Splitu a 140 km severně od Dubrovníku. Makarska je prolulá svou promenádou, spoustou kavárniček a obchodů. Co se týče koupání, najdte tu pěkné pláže tvořené oblázky. Pláže jsou dobře vybavené, můžete si tu půjčit lehátka, slunečníky i vodní šlapadla, ukrýt se ve stínu borovic a pochutnat si na něčem dobrém v restauracích přímo na pláži. Za vyzkoušení stojí například pláž Donja Luka, která je držitelem Modré vlajky.

ČTĚTĚ:   Další ocenění pro pláž Zrće na ostrově Pag

Otočíte-li svůj pohled od krásného moře směrem k vnitrozemí, tyčí se před vámi pohoří Biokovo spolu s jeho nejvyšším vrcholem sv. Jure (1762 m.nm.). Máte odvahu ho zdolat? Můžete se na něj vypravit pěšky na kole, ale i autem, neboť až nahoru vede silnice.

Tučepi a Podgora nabízí dlouhé pláže a výlety na ostrovy

5 kilometrů jižně od Makarske leží letovisko Tučepi s luxusní pláží dlouhou 4 kilometry. Právě tato pláž v široké zátoce bývá magnetem mnoha turistů. Krásné procházky po pobřeží ocení každá romantická duše. Pláž je tvořená hrubým pískem nebo drobnými oblázky a má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s malými dětmi i starší návštěvníci.

Tučepi

Také městečko Podgora, které se nachází o něco jižněji, žije z cestovního ruchu. Z původně malé rybářské vesnice se stalo moderní turistické středisko, které nabízí svým návštěvníkům krásné koupání, příjemnou atmosféru, nádhernou okolní krajinu a sportovní vyžití. Z Podgory můžete vyrazit organizovanými výlety na ostrovy Hvar, Brač nebo Korčula. Přestože se jedná o poměrně malé letovisko, nudu tady rozhodně nezažijete.

Dále na jih leží letoviska Živogošće, Drvenik, Gradac a mnoho dalších. Všude najdete luxusní oblázkové pláže, krásnou přírodu, příjemné kavárny, dobré restaurace a dominantu v podobě mohutného pohoří za zády. Po celé Makarské riviéře můžete objevovat kouzelná místa a zažívat krásné dny plné klidu a letní pohody.

 

levné apartmány Baška Voda
Ubytování v Baška Voda

One Response to Makarská riviéra – 60 km pláží pod horami

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2018, Kategorie : Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split