Na poloostrově Pelješac je krásně a dokonce prý nejlevněji


ubytování Chorvatsko

Inflace zamávala s cenami a dovolená v Chorvatsku už není tak levná, jako bývala kdysi. Pokud se chcete vydat na místo v jižní Dalmácii, kde vám nebudou eura lítat z kapes jako o závod, zkuste Pelješac a letovisko Lovište. Je tam totiž prý aktuálně nejlevněji.

Pelješac je poloostrov dlouhý přibližně 65 kilometrů, který leží v jižní Dalmácii. A jak píše Poslovni Dnevnik, možná právě tam najdete nejlevnější turistickou destinaci, která se nachází na pobřeží Chorvatska.

Pelješac

Objevte krásy malé obce Lovište

Lovište se neřadí mezi top destinace turistů, přestože leží na poloostrově, který je velmi oblíbený. Avšak každý, kdo se sem vydá, užívá si tu krásné pláže, skvělé koupání a dostupné ceny nápojů v místních kavárnách a barech.

Pokud na Pelješac máte namířeno, zvažte alespoň navštívit malou obec s názvem Lovište, která má méně než 200 stálých obyvatel. Je hojně navštěvovaná turisty z Bosny a Hercegoviny, kteří jsou s pobytem tady více než spokojeni. Leží na západě největšího chorvatského poloostrova, v lokalitě, která bývá také označována jako Oáza klidu. Najdete tu totiž opravdu krásné koupání a hlavně klid, a to právě díky tomu, že sem moc turistů nezavítá.

Autem se sem nejlépe dostanete trajektem, který vyráží z letoviska Ploče na pevnině do Trpanj na poloostrově. Nebo, pokud budete jižněji, využít můžete nový moderní most.

Most na Pelješac

Jak je to s cenami

Dovolená tu může být krásná a navíc si tu pravděpodobně budete moci dopřát víc, než kdekoliv jinde. Jen tak namátkou, kávu tu můžete prý koupit už za 1,4 euro. Podle toho, na jaký druh kávy máte chuť, se ceny pohybují od 1,50 až 1,80 eur. Nesycené šťávy na uhašení žízně koupíte v baru od 1,70 eur za Cedevitu a 2,60 za Pago nebo Oranginu.

ČTĚTĚ:   Baška na ostrově Krk – s pohárem nejlepšího vína za ztraceným pirátským pokladem

Dáte si rádi alkohol? Pochybujeme, že seženete levnější místo, než právě Lovište. Online magazín Radiosarajevo.ba uvádí, že za pivo objemu 0,5 litru dáte 2,80 eur a různé značky lahvového piva vás vyjdou na 2,70 až 3 eura. Litrová lahev vína vás v baru v tomto městečku vyjde na cca 14 eur, za lepší vína zaplatíte v rozmezí 22 – 24 eur.

Ceny rostou všude a restauratéři a majitelé kaváren zvedají ceny do nebes. V takové záplavě podniků je fajn najít místo, kde se ceny drží zatím alespoň trochu při zemi.

Na místních plážích si skvěle odpočinete

Malá obec je rybářskou vesnicí, která leží v poměrně uzavřené zátoce Luka a láká všechny, kteří touží především po klidné dovolené. Tady si můžete krásně odpočinout od shonu, práce a lidí.

Oblíbenou pláž najdete v kempu Denka. Je prostorná a oblázková, má pozvolný vstup do moře a je vhodná pro rodiny s dětmi. Je to pláž krásná s malými palmami. Moře je tu klidné, čisté a příjemně teplé.

Pláž Kemp Lutus v Lovišti je kamenitá a občas tu najdete betonová místa. I tady je moře krásně čisté. Nachází se poblíž kempu Lutus. Naskýtá se vám tu krásný výhled na moře, které je poseté malými zdobenými jachtami a rybářskými čluny.

Pláže u Orebiće

Výlet do turistického letoviska Orebić

Lovište je skvělé tiché místo, odkud se můžete vydat na výlety do okolí. Navštívit můžete Orebić, malebné turistické letovisko, které leží jen 15 kilometrů odtud. Najdete tu krásnou písečnou pláž Trstenica a ochutnat tu můžete lahodné a vyhlášené červené víno Postup.

Panorama dokresluje mohutná hora Sveti Ilja, která je zároveň ta nejvyšší na poloostrově. Je tu příjemná promenáda s kamenitými plážemi a malý kouzelný přístav. Z Orebiće se můžete vypravit lodí na nedaleký ostrov Korčula, a to rovnou do jeho stejnojmenného hlavního města.

ČTĚTĚ:   Privlaka - severní Dalmácie

V oblasti okolo Lovište najdete krásnou přírodu a čeká vás tu opravdu klidný, pohodový pobyt. Možná je to právě ten typ odpočinku, který všichni potřebujeme. Pokud se chcete zrelaxovat, vydejte se sem při svých cestách alespoň na pár dní. Vřele doporučujeme!

Na poloostrově Pelješac je krásně a dokonce prý nejlevněji
4.6 (91.85%) 81 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko