Na ryby do Chorvatska!


ubytování Chorvatsko

Pokud milujete rybaření a na rybách si rádi pochutnáváte, je na čase vypravit se za vodními tvory do Chorvatska. Místní vody jsou plné lahodných ryb a rybaření na břehu Chorvatska přináší nádherné výhledy a pocit dokonalé relaxace. Den na rybách může být také příjemným zpestřením každoroční letní dovolené.

Jako první věc, kterou budete muset udělat, je pořídit si rybářský lístek. Ten seženete téměř v každém turistickém centru, přístavu a sportovním rybářském sdružení. K jeho vydání vám bude stačit jen platný cestovní doklad.

Rybaření

Jaká je cena rybářského povolení?

Nic není zadarmo, ale rybaření v Chorvatsku vás rozhodně nezruinuje. Povolení k rekreačnímu rybolovu vás bude stát 60 kun na den, 150 kun na 3 dny a 300 kun na 7 dní.

Pokud se však vydáte mna lov velkých ryb jako je třeba tuňák, mečoun nebo plachetník, bude vám vydáno speciální povolení, které stojí jednou tolik.

Rybolov má mnohá omezení.

Nesmíte za den ulovit více než 5 kg ryb a jiných vodních živočichů a zároveň je zakázáno je prodávat či směňovat. Můžete je použít jen pro vlastní potřebu. Od 1. května do 1. října je zakázán rybolov v přístavech, na plážích a na koupalištích.

Omezené je také vybavení, které můžete použít. Pro rekreační rybolov je to toto:

 • nanejvýš dva pruty s maximálně 3 návazci na každém prutu
 • nanejvýš 2 pruty se zátěží a maximálně 3 návazci na každém prutu
 • nejvýš 2 pruty pro lov vláčením s maximálně 3 návazci na každé šňůře
 • nanejvýš 2 pruty s háčkem pro lov hlavonožců
 • nanejvýš 2 kusy náčiní pro lov velkého červa

Rybář

Co můžete ulovit

Ryby v Chorvatsku se často dělí na bílé a modré. Mezi bílé patří třeba lovrata, zubatec nebo bukva. Hlavními zástupci těch modrých je například makrela, tuňák nebo haringa.

ČTĚTĚ:   Autem do Chorvatska

Rybaření ve sladkých vodách

Rájem rybářů v Chorvatsku však není jen mořské pobřeží. Rybáři často míří i k jezerům a řekám. Velmi oblíbené je například Vranské jezero nebo řeka Cetina. Cizinci mohou dostat povolení na den nebo na rok. Při ročním povolení je potřeba předložit potvrzení o složení rybářské zkoušky. Za jednodenní rybaření zaplatíte 60 kun a žádné další potvrzení nepotřebujete. Pokud však budete lovit i ryby salmonidní, je to 150 kun. V rybolovném revíru Otočac je rybaření o něco dražší – 250 kun.

Pokud tedy už nyní přemýšlíte o dovolené v Chorvatsku, zvažte možnost rybářského výletu. Přinese vám nová poznání, zajímavé zážitky a pokud budete dobří i luxusní večeři!

Čiovo ryby

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

2 Responses to Na ryby do Chorvatska!

 1. Ladislava Vavrušková

  Však už se těšíme, stejně jako loni – povolenku a pruty berem s sebou ! 🙂

 2. Dana Bartáková

  Vody plné ryb?.. Zvláštní, že místní tvrdí pravý opak a prázdné sítě jsou toho důkazem!… ale jinak mám vaše stránky ráda.. 😉

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2018, Kategorie : Chorvatsko