Nejlepší pobyt v Chorvatsku a jak si ho užít


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí zaslíbenou pro tisíce turistů z Čech i jiných částí světa. Nabízí spoustu možností ke strávení příjemné dovolené a záleží na každém, pro jaký pobyt se rozhodne.

 

Každý má jinou představu o dovolené, o způsobu jejího trávení a o místě, které chce navštívit. Někdo vyznává aktivní dovolenou, jiný relaxační odpočinek na pláži u moře.

V poslední době je stále populárnější dovolená v ekologickém prostředí na některém statku zejména v hornaté části Istrie. Můžete zde poznat práci na farmě, pomáhat při některých činnostech, vyzkoušet si jízdu na koni a podobné kratochvíle.

Milovníci pěší turistiky si nejvíce užijí překrásnou přírodu v pohoří Velebit či v přírodní rezervaci Národního parku Paklenica. Pohoří Učka a další místa v Chorvatsku jsou protkána cyklotrasami, které vedou jak nádhernou horskou krajinou, tak i po pobřeží. Při jízdě na kole si užijete zdravého pohybu a úchvatných výhledů na moře.

Paklenica_BuljmaPro někoho může být nejúžasnějším zážitkem robinsonovská dovolená v některém rybářském domku. Například na Murteru je jich turistům k dispozici několik. Umístěny jsou bezprostředně u vody, takže je to ideální dovolené pro rodiny s dětmi. Můžete být naprosto sami, na oběd si nachytat ryby a celý den se oddávat lenošení a koupání. Dalšími destinacemi vhodnými k robinsonovské dovolené jsou ostrov Brač, Kornatské ostrovy, Hvar nebo Pašman. Klidná zákoutí, solární buňky, které jsou jediným zdrojem elektřiny, možnost objednat si potraviny dovážené na člunu, to vše jsou ideální podmínky pro zapomenutí na všední starosti denního života.

Chorvatsko je známé nesmírně členitým pobřežím, tisícem ostrovů a příznivými podmínkami pro jachting. Dovolená na jachtě patří k těm nejkrásnějším. Celý den si můžete užívat slunce i vodu, večer zakotvit v některé známé marině, povídat si o zážitcích s přáteli nebo jinými milovníky tohoto krásného sportu, nebo v opuštěné zátoce u některého z ostrovů, rybařit, koupat se a vychutnávat si samotu, úžasný západ slunce na obzoru i hvězdnou noční oblohu.

ČTĚTĚ:   Starověký Stari Grad na ostrově Hvar
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín