Nová linka Brač – Šolta


ubytování Chorvatsko

Je to teprve pár dní, co byla zavedena zcela nová komerční lodní linka mezi ostrovy Brač a Šolta. Cílem je více zpřístupnit úžasný a téměř nedotčený ostrov turistům i umožnit lepší spojení s pobřežím pro místní obyvatele.

Brač se nachází v Jadranském moři poblíž pobřežního letoviska Omiš. Je to ostrov, který není tak masově navštěvován českými turisty, ale přesto je hodný obdivu. Je vápencový a najdete na něm krásné pláže. A o ty nám všem jde přeci především!

Zlatni rat

Mezi nejnavštěvovanější a nejznámější patří úžasná pláž Zlatni rat (Zlatý mys), která je fotogenická především z ptačí perspektivy. Vybíhá z ostrova jako špičatý roh, který vlivem přílivu a odlivu mění svůj tvar během dne. Uprostřed „rohu“ tvoří přirozený stín borovicový les. Mezi nejvýznamnější letoviska ostrova patří Bol a Supetar.

Ostrov nyní získal nové spojení s dalším nedalekým ostrovem Šolta. Pokud je Brač navštěvován českými turisty méně než je obvyklé, můžeme tvrdit, že Šolta je ostrov od nich téměř izolován. Toužíte-li pak po klidu a romantice, budete zde přímo nadšení! Je-li vám přednější život plný divokých diskoték, neztrácejte s tímto ostrovem svůj čas.

Šolta – zapomenutý ráj

Na ostrově Šolta žije cca 1500 obyvatel a většina jeho plochy je pokryta jehličnany, na západě se pěstuje vinná réva, olivy a jižní ovoce. Setkáte se tu s průzračně čistou vodou a krásnými oblázkovými plážemi. Za návštěvu stojí nádherná zátoka Masilnica, která je obklopena maličkými ostrůvky, útesy a lagunami.

šolta

Na ostrově najdete téměř nedotčenou přírodu a božský klid. Často u břehů tohoto ostrova zakotví jachtaři, kteří oceňují nádherné zátoky se skvělými podmínkami ke koupání. Během druhé světové války okupanti násilím vyhnali veškeré místní obyvatelstvo, které si sem jen pomalu později opět nacházelo cestu. Většina z místních obyvatel zde pracuje v zemědělství, někdo v turismu, jiný se živí rybolovem. Na žádné velké peníze si tu rozhodně nikdo nepřijde. Je to však potřeba v takovém nádherném prostředí?

ČTĚTĚ:   Cestování do Chorvatska a podmínky vstupu k 15.4.

Nová linka Split-Šolta-Brač

Nová komerční linka, která byla na ostrov právě zavedena, by tak mohla atmosféru tohoto jedinečného a neposkvrněného ostrova změnit. Určitě je dobře, že se více zpřístupní lidem, kteří mají zájem navštěvovat krásy Chorvatska. Na druhou stranu by mu mohla přílišná vlna turismu ublížit.

Rogač_Šolta

Pravidelná linka, která bude na ostrově Šolta ve přístavu Rogač zastavovat, bude vyplouvat každý den ze Splitu. Ze Šolty bude pokračovat do Milny na ostrově Brač. Plavba mezi těmito dvěma ostrovy bude trvat pouhých 20 minut. Jedná se o loď, která má 253 míst k sezení. Toto spojení je důležité nejen pro turisty, ale jistě ji ocení také obyvatelé ostrova, kteří budou mít jednodušší cestu na ostrov Bol nebo do Splitu. Linku provozuje lodní společnost Krilo.

Přístav ve Splitu bude loď opouštět každý den v 18:30 a z Brače do Splitu přes ostrov Šolta bude vyplouvat každý den v 6:25 ráno.

 

levné apartmány Šolta
Ubytování na Šoltě

Ohodnoťte

2 Responses to Nová linka Brač – Šolta

  1. Lenka Kozlová

    Brač je nádherný, určitě stojí za návštěvu 🙂

  2. Iveta Jurčáková

    Brač je nádherný☺

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2018, Kategorie : Chorvatsko