Novinky o destinacích v Chorvatsku VI/14


ubytování Chorvatsko

Přinášíme vám pravidelné měsíční novinky o destinacích a zajímavostech v Chorvatsku…

Nový luxusní beach klub se otevírá v Rovinji

Luxusni beach club se otevírá na idilickém místě v Rovinji na Istrii – jednom z nejslunnějších částí Jadranu. Klub u hotelu Monte Mulini bude mít lounge bar přímo u moře s překrásným výhledem na Limský záliv a lesopark Zlatni rat. Klub bude mít v nabídce i tradiční chorvatská a mediteránská jídla, koktejly a známe DJs.
beach club rovinj

Ve Splitu (Duilov) otevřena pláž pro psy

Ve Splitu na prostoru Duilov pod Pazdigradem je otevřena pláž pro psy. Pláž pro psy je je přizpůsobená především pro domácí zvířata a jejich majitelé s veškerým vybavením. Pláž je vybavena sprchami, šatnami, kabinami a stany, pytly pro odpad a miskami na vodu. Pláž poskytuje veškeré potřebné vybavení, a z rozhodnutí starosty Splitu byl oficiálně přiznán status pláže pro psy.
plaz-psy-split

Chorvatský hotel mezi prvními deseti na světě

Hotel Villa Meneghetti v městečku Bale na Istrii byl zveřejněn na osmém místě z deseti na seznamu ‚The best of Booking’s Best‘ pro rok 2014. Skryté místečko ve vesničce Bale dostalo průměrnou známku 9,5 z maximálních deseti bodů. Také bylo pochváleno vybavení hotelu které činí kombinace rustikální estetiky, moderních prvků a stylového dekoru a to vše blízko nejlepších pláží v okolí.
hotel Bale

Cavtat na seznamu deseti měst které musíte navštívit

Město Cavtat v jižní Dalmácii bylo nedávno přidáné na Fodorův (něco jako Lonely planet) seznam „Deset míst které musíte navštívit“. Cavtat je třetí na tomto seznamu který obsahuje také Barbados, Istanbul, Aspen či Vídeň. Cavtat je vzdálen pouze osmnáct kilometrů od Dubrovníku a svým krásným přístavem a překrásnými plážemi je výborný protilék na městský shon.
Cavtat

Cruise Awards nominoval Dubrovnik jako nejlepší destinací pro okružní plavby

Dubrovnik byl nominován ze strany „UK Cruise International Awards“ pro rok 2014 v kategorii nejlepší destinace pro okružní plavby. Konkurenci mu činí Barbados, Dubai, Miami, New York, Panama, Rio de Janeiro, Sydney a Benátky. Ocenení bylo poprvé doděleno roku 2008 jako „první britské spotřebitelské ocenění nejlepších plaveb“ Minulý rok hlasovalo přes 20.000 lidí a tento rok se očekává ještě větší počet hlasů.
Dubrovnik plavby

ČTĚTĚ:   Místo Egypta a Tunisko do Chorvatska

Večeře na nebi v Záhřebu

Město Záhřeb je jedno z evropských měst které nabídlo gastronomický zážitek „Večeře na nebi“ (Dinner in the sky). Samotná večeře probíhala ve výšce 50 metrů a představovala stůl pro 22 osob, kuhaře a obsluhu. Evropské turné Večeře na nebi zahrnuje města v Rakousku, Litvě, Belgii, Lotyšsku, Estonsku a Finsku.
dinner-in-the-sky-zagreb

Zlatni rat na seznamu nejkrásnějších pláží

„European Best Destinations“ vydal seznam nejkrásnějších evropských pláží na které se objevila i jedna chorvatska – Zlatni rat u Bolu na ostrově Brač. Zlatni rat si své místo na seznamu vysloužil za vyjímečně kvalitní vodu, překrásné okolí ale i výbornou reputaci na sociálních sítích a portálech na kterých se o této pláži opravdu hodně mluví. Zlatni rat v závislosti na vlivu větrů mění svům tvar a polohu jako by byl z tekutého zlata. Její elegance a přitažlivost dělají z pláže symbol ostrova a pobřeží celého Chorvatska.
zlatni rat Bol na Braču

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Magazín