Ohlednutí za létem v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Letos jsem měla možnost díky nízkonákladové společnosti Ryanair cestovat do
oblíbeného Zadaru jak autem, tak letecky.
Ryanair začal létat pravidelně do Chorvatského Zadaru na jaře a to 2x týdně. Ve středu a
v sobotu.

Výhody leteckého spojení s touto destinací jsou nesporné. V Zadaru jste za 1,5 hodiny za minimum nákladů. Dokonce i když si připlatíte tzv. Priority, což je zavazadlo navíc na palubu a přednostní nástup do letadla. Samozřejmě, úplně v sezoně to není nejlevnější, ale vyplácí se to už v červnu a konec srpna už je také za přijatelnou cenu.
Vyzkoušela jsem začátek září a povedlo se. Počasí v září bylo ještě nádherně slunečné a moře teplé tak akorát.
Zadar
Za jedinou nevýhodu bych považovala absenci auta, protože nerada každý den ležím jako placka u vody. Přece jen je potřeba se občas někam dopravit. Jasně, dá se to řešit městskou dopravou. Ovšem pokud si zvyknete mít k dispozici auto, víte o čem mluvím.
Taky se dá za dobrou cenu pořídit auto z půjčovny, které vám přistaví na letiště a vy ho tam zase odvezete zpátky. Dobrá služba. Pak ale musíte dávat na auto pozor, aby vám ho někdo na parkovišti při nejmenším neškrábnul a nebo mít dobré pojištění.

Letět do Chorvatska v září, má své výhody i nevýhody. Pokud vychytáte počasí, je to paráda. Ve městech je pořád spousta turistů, konají se různé výstavy a trhy s lokálními výrobky a výpěstky, je spousta zralého ovoce. Ovšem na plážích už je méně lidí, složení turistů se mění na ty starší a bezdětné nebo pouze s malými dětmi, které ještě nemusí do školy. Některé bary a restaurace přímo u moře už bývají zavřené, zkrátka je znát, že sezona končí. Kdo má rád víc klidu, je to ideální čas na dovolenou. A mohu potvrdit, že takových lidí je docela dost.
září v Chorvatsku
A protože já raději trochu vzruchu, navštívila jsem oblíbenou destinaci i v sezoně a to autem.
Nevadí mi cesta autem, ba naopak. Ovšem člověk si musí velmi dobře vybrat termín, aby se nestřídaly turnusy dovolenkářů, aby nenajížděli turisté ze západní Evropy a aby se zrovna nekonal nějaký festival nebo jiná akce, která by zpomalila a znepříjemnila cestu. Takže chce to velmi dobré naplánování jak termínu, tak i času odjezdu z místa bydliště.

ČTĚTĚ:   Filmový festival Pula, Motovun, Dubrovnik

Dobrou variantou bývá rozpůlení cesty a přespání někde v polovině.
Výhodou cesty autem je pak stálá přítomnost auta v místě pobytu. Můžete zajet na nákupy kdykoliv potřebujete a hlavně můžete prozkoumávat okolí a podnikat výlety. Vřele doporučuji před cestou do Chorvatska si sednout a na internetu na mapách zjistit, co se v blízkosti vašeho pobytu nachází, co by vás zajímalo a kam se můžete podívat. I na tomto webu najdete spoustu dobrých tipů na výlety seřazených podle destinací.

No a kdo nemá auto a ani nechce letět z různých důvodů letadlem, ještě je tady varianta autobusového spojení. Z České republiky jezdí několik autobusových linek, které se přímo specializují na turistické cesty do Chorvatska a zastávky dělají od Zadaru až po Split a Makarskou. Vyjíždí se většinou odpoledne nebo navečer a v místě pobytu budete ráno nebo dopoledne.
děti v autě
Léto bylo tuto sezonu krásné, počasí snad přálo všem, kteří k moři vyrazili a tak doufám, že si to všichni náležitě užili a za rok se zase v Chorvatsku sejdeme. Někteří na stejném místě, někdo popojede dál. Ubytování je v každé lokalitě dostatek a každý má možnost si vybrat přímo od majitelů na www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

Tento článek nám poslala paní Stanislava Horváthová. Pokud máte také nějaké zajímavosti napište nám je na info@uvch.cz a odměníme vás.


levné apartmány Zadar
Levné ubytování v Zadaru

Ohlednutí za létem v Chorvatsku
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2019, Kategorie : Aktuality z Chorvatska