Pag je ideální místo k odpočinku. Když se nekoná letní karneval!


ubytování Chorvatsko

Mnoho turistů míří na ostrov Pag za krásnou přírodou a skvělou atmosférou, kde si mohou v klidu užít svou letní dovolenou. Dejte si ale pozor, 4 dny v roce je tu neuvěřitelně rušno!

Pokud dorazíte dne 26.7. 2023 na ostrov Pag do města Pag, nepočítejte s tím, že tu budete večer odpočívat. Město se na následující večery promění ve vibrující bláznivý večírek. Buďte jeho součástí a vyrazte na úžasný letní karneval!

Dnes, 26.7. začíná na ostrově Pag, v jeho hlavním městě, tradiční letní karneval. Pořádá ho turistické sdružení města Pagu a město Pag.

Pažský karneval je nejstarší karneval v Chorvatsku a rozhodně jedna z nejatraktivnějších letních zábavních akcí na ostrově a v celé Zadarské župě. Letos je to už 64. ročník, který si nenechte ujít, pokud do této oblasti právě teď míříte. Zažijete Chorvatsko takové, jako nikdy předtím!

Město Pag

4 dny radosti, smíchu, hudby a tance

Nejbláznivější karnevalová party ve městě Pag potrvá celkem 4 dny, a to především na hlavním náměstí. Buďte si jisti, že vás tu čeká veliká zábava. Organizátoři si připravili program, který samozřejmě potěší místní obyvatele. Jsou si tu ale vědomi také toho, že na ostrov míří spoustu turistů, takže je program přizpůsoben také jim. Tedy nám.

Karneval začíná ve středu 26.7. zahřívacím koncertem na náměstí. Ve čtvrtek 27.7. bude z velké části věnován dětem. Dario a Eva jsou místní známí komikové, kteří potěší každého prcka, který sem zavítá ve 20:30. Že vaše děti chodí spát? Zapomeňte na to, tohle vaše děti musí zažít. Ať máte zavedená pravidla, jaká chcete, karnevaly jsou od toho, aby se pravidla porušovala. Takže hurá ven!

Karnevalový průvod obohatí starosta Pagu

Vrcholem pažského karnevalu je tradičně velký karnevalový průvod, který je letos naplánovaný na pátek 28.7. ve 20:30.

ČTĚTĚ:   Medulin – ideální pro astmatiky a lidi s nemocemi plic

Pokud na ostrově budete, nenechte si ho ujít. Podle tradice vyrazí průvod ze starého trajektového mola a zamíří k pažskému trhu, kde ve 21:00 dojde k předání moci. Starosta Pagu předá klíče od města knížeti karnevalu. Po vztyčení karnevalové vlajky se uskuteční první letošní pažské kolo, což je tradiční tanec. Tančí se pod vedením starosty, jak velí staré masopustní zvyky. To je většinou zábava pro místní, kteří najednou vidí svého starostu úplně v jiném světle. Nelíbilo by se vám to taky?

Pokračuje se vystoupením dětského pěveckého sboru, na které potom navazují další a další umělci se svými čísly, tanci nebo hudbou.

Největší zábava začíná o půlnoci

Pažský letní karneval končí rozloučením s Markem, což je karnevalová loutka a „viník“. Za své špatné chování a veškeré potíže, které způsobil, musí shořet! Stane se tak tradičně na městském mostě. Bláznivá karnevalová zábava začíná potom přesně o půlnoci, kdy vystoupí skupina Kanela, a potrvá až do ranních hodin.

Pokud chcete být součástí tohoto bujarého veselí, můžeme vám to jedině schválit! Nedělejte si ale na sobotu žádné velké plány. Polehávání ve stínu a koupání v chladném moři bude úplně bohatě stačit.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko