Palmižana: navštivte rajskou zahradu nedaleko Hvaru


ubytování Chorvatsko

Skoro nikdo tu nebydlí, přesto se jedná o jedno z nejvíce idylických míst na Jadranu. Palmižana na ostrově Sv. Klement v souostroví Paklené ostrovy rozhodně stojí za návštěvu. Pokud svou dovolenou budete trávit na ostrově Hvar, návštěva Palmižany je téměř povinnost.

Většina lidí v Chorvatsku Palmižanu zná, protože se jedná o jakési statusové místo. Do Palmižany se přijedete ukázat na jachtě nebo plachetnici, dáte si luxusní jídlo v jedné z nejstylovějších restaurací v Chorvatsku, užijete si nádherné výhledy na moře a uděláte si procházku kolem okouzlujícího pobřeží. Obrázky z tohoto místa každoročně létají do celého světa.

Co dělá Palmižanu tak jedinečnou

Za vším stojí jedna rodina, bez které by pravděpodobně až do dnešních dnů bylo toto místo pusté, holé a větrné tak, jako tomu bývalo kdysi. Kdyby však v roce 1906 nekoupil profesor Eugenio Meneghello místní divočinu o rozloze 300 hektarů se dvěma oblázkovými plážemi a nezačal s jeho revitalizací. Vysázel tu borovice, palmy, exotické keře i aromatické byliny, jako je rozmarýn a levandule. Dokázal tu vytvořit dokonalé arboretum, botanický ráj mnoha exotických rostlin. Ale profesor Eugenio šel ještě dál.

Ve dvacátých letech minulého století zrekonstruoval starý dům z roku 1820 a otevřel ho jako palác Palmižana. Začali přijíždět lidé. Nabízel jim plachtění, bral je na noční rybářské výpravy, lovecké večírky a dokonce tady organizoval večerní plesy. Díky jeho úsilí byla Palmižana nedlouho po té zapsána v moha světových průvodcích. O století a 3 generace později se stala jeho rodina průkopníky ekoturistiky v Chorvatsku. Stále se starají o rajskou zahradu svého předka. Nabízí exkluzivní getaway se shlukem vil, bungalovů a dvěma restauracemi. Všudypřítomná umělecká díla, veselé barvy a osvěžují zdravá zeleň všude kolem představují skvělý únik z moderního světa. Je to nádherné inspirující místo pro milovníky přírody a lidi s duší hippie.

ČTĚTĚ:   Ze Splitu na Hvar a Brač novou linkou!
Hvar

Do Palmižany z Hvaru během pár minut

Pokud budete trávit svou dovolenou na ostrově Hvar, návštěva Palmižany by rozhodně měla být ve vašem itineráři. Soukromá loď nebo vodní taxi vás z přístavu ve Hvaru během 15 minut dopraví do kouzelné zátoky s přístavem. Palmižana má nádhernou křišťálovou vodu a luxusní restaurace. Dokonalý zážitek budete mít, když navštívíte restauraci Ristorante Palmižana Meneghello v exotické zahradě, kde je také umělecká galerie vybudovaná touto rodinou před více než 100 lety. Zdravé speciality místní kuchyně, vůně bylinek, dokonalá chuť čerstvě ulovené ryby a k tomu sklenka kvalitního vína ještě více umocní váš zážitek z tohoto nezapomenutelného místa.

Palmižana: navštivte rajskou zahradu nedaleko Hvaru
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2024, Kategorie : Chorvatsko