Porat na ostrově Krk


ubytování Chorvatsko

Malé a klidné letovisko Porat ležící na západním pobřeží ostrova Krk najdete jen 3 km západně od letoviska Malinska. Původně rybářská obec se v posledních letech stává více a více turistickou destinací, díky čemuž zde vyrostlo i několik moderních apartmánů. Přestože si však Porat dodnes snaží udržet svou původní tvář klidné a romantické vesničky u pobřeží Jadranu.
Porat Krk

Pláže v Poratu

Přibližně 200 metrů od přístavu najdete velkou veřejnou pláž, která je zároveň i hlavní pláží celého letoviska. Součástí pláže je také hustý borový les, který zde vytváří příjemný přírodní stín.
porat pláž

Rekreační možnosti v letovisku

Zdejší pobřeží je plné ryb, díky čemuž je ideálním místem pro sportovní rybáře, kteří si mohou během rybaření vychutnat krásný východ a západ slunce, který určitě na dlouho zůstane ve vašich vzpomínkách z této dovolené. Pokud jste vášnivým rybářem, možná vás zaujme možnost účastnit se organizovaného lovu na velkých rybářských lodích.

V posledních letech se v okolí Poratu stále více začínají budovat pěší trasy, které můžete využívat i vy. Většina cest vede napříč starými dubovými lesy, přes mnohá olivovníková pole, ale i podél pobřeží kde si můžete do sytosti vychutnat čerstvý mořský vzduch.
porat

Historie a památky

Oblast, kde dnes leží Porat, byla osídlena ještě za dob Římské říše, o čemž svědčí především nalezené stavby a předměty z této doby. Dnešní obec však vznikla až za dob Benátské republiky, kdy odvozením od slova porto (italský přístav) vzniklo dnešní jméno pro obec Porat.
Ze zachovalých historických památek určitě stojí za návštěvu místní františkánský klášter s kostelem sv. Marii Magdaleny, který pochází ještě z 15. století. V jeho nitru si můžete prohlédnout například i cennou sbírku obrazů a uměleckých děl.

ubytování Porat
Levné apartmány v Poratu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner