Poznejte největší lákadla podzimního Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Ten, kdo Chorvatsko opravdu miluje, vyrazí do něj na podzim! Na luxusní koupání v krásně čistém Jaderském moři si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Listopadové teploty lákají k poznání Chorvatska z trochu jiné perspektivy. Krásná příroda, málo turistů ve městech a čas lahodných vín – to jsou hlavní lákadla, která vévodí chorvatskému podzimu.

Podzim dokáže s místní přírodou udělat opravdové divy a takové výlety do hor nebo národních parků mohou připomínat cestu fantasy světem! Nevěříte? Tak navštivte na podzim tato místa!

Kouzlení barev v Plitvicích

Plitvická jezera jsou nejznámějším a bezpochyby nejunikátnějším přírodním chorvatským zázrakem. Fotografie třpytících se vodopádů padajících do smaragdově zbarveného průzračného jezera, zná snad celý svět! Plitvická jezera vás svou krásou ohromí v každé sezóně. V zimě jsou některá jezera zamrzlá, jaro přináší šťavnaté zelené barvy a léto v tom vesele pokračuje.

Podzim je vrcholem, co se týče barev. Javory a buky zabarví své listy do žluté a červené, dřevěné stezky jsou pokryty spadaným listím, všude se rozprostře klid, jen ve stromech ševelí vánek… Ideální místo nejen pro fotografy, kteří zde mohou pořídit opravdu jedinečné snímky bez turistů, ale také pro každého milovníka podzimní přírody.

Může tu být vlhko a chladno, proto, pokud se sem vypravíte, rozhodně to chce turistické sportovní boty a pláštěnku s sebou!

Podzimní otevírací doba: 08:00 – 18:00

Vstupné v listopadu: 60 kun

Krása chorvatských hor

Sníte o krátké dovolené na horách? Chcete zažít klid daleko od lidí a v blízkosti medvědů? Měli byste navštívit národní park Risnjak a vydat se po populární trase. Na podzim je les v místních horách nádherný. Risnjak je domovem medvědů, vlků, rysů, divočáků a kamzíků. Nejspíš je po svých toulkách nepotkáte, medvědi se připravují na svůj dlouhý spánek. A pravděpodobnost, že si někde všimnete rysa, je také vcelku malá. Přesto tyto hory stojí za návštěvu a pokud tíhnete k Chorvatsku a její přírodě, jsou dobrou volbou.

ČTĚTĚ:   Kampor na ostrově Rab

Vstupné po celý rok: 45 kun

Risnjak

Poklidná atmosféra v Dubrovníku

Dubrovník se v sezóně potýká s přemírou turistů a radnice se různými způsoby snaží jejich příliv omezit, nebo alespoň zastavit na míře, na jaké je nyní. Proto se nyní v jeho centru usiluje o zákaz otevírání dalších restaurací a zvyšování míst k sezení na zahrádkách těch, které tam již jsou. Pokud si však nechcete nechat krásu tohoto nádherného historického města ujít, je nejlepší doba pro jeho návštěvu právě podzim. Turistů je tu o poznání méně a město ani v listopadu neztrácí nic ze své jedinečné atmosféry. Poohlédněte se po ubytování v rodinných apartmánech ZDE.

Nejlepší doba vypravit se za chorvatskými víny!

Milovníci vína a Chorvatska by neměli opomenout návštěvu této země právě na podzim. A kam vyrazit? Například do Kutjeva, malé obce jihovýchodně od Záhřebu ve Slavonii. Slavonie představuje největší vinařskou oblast a právě v oblasti v okolí Kutjeva se produkují velmi kvalitní vína, z nichž dominují ta bílá. Protože tu má vinařství velmi dlouhou tradici, můžete navštívit i některé sklepy ze 13. století. Mezi nejznámější odrůdy patří Graševina (Ryzlink rýnský), Pinot Bijeli nebo Chardonnay.

víno

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

One Response to Poznejte největší lákadla podzimního Chorvatska

  1. Stanislava Horváthová

    Kateřina Lipoldová Štaffová ale no tak! Snad pro otužilce.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2019, Kategorie : Chorvatsko