Prohlídka Záhřebu


ubytování Chorvatsko

Srdcem Chorvatska je metropole Záhřeb, která je rozdělena na dvě části. Historická část města nese název Gornji Grad neboli Horní město, která se dále dělí na dvě čtvrti, Kaptol a Gradec. Poté je tu moderní část města, která se nachází v nížině města a jmenuje se Donji Grad nebo Dolní město.

3131Obě města k sobě spojuje velké náměstí, které se jmenuje podle historické osoby, chorvatského bána Jelačice. Starší, historické jádro je sídlem pro mnoho administrativních, kulturních a náboženských aktivit. Ve starém městě, tedy najdete všechny důležité informace, které budete potřebovat. Nová část města byla vybudována kolem roku 1830 a je rozeseta kolem řady parků a svým tvarem připomíná písmeno U. Místní, ji proto nazývají zelená podkova a zde najdete většinu významných muzeí a galerií v Záhřebu, jako je Národopisné muzeum, Galerie starých mistrů či Galerii moderního umění nebo Národní divadlo.

Uprostřed parku pak najdete botanickou zahradu. Během přecházení mezi různými částmi města, se zastavte v jedné z místních kaváren, které se nacházejí na náměstí a vychutnejte si lahodnou kávu či jen energický ruch hlavního města Chorvatska. Pohyb po Záhřebu je jednoduchý. Většina zajímavých míst je spojena pěší zónou a je tedy pouze za potřebí se držet označené trasy nebo se můžete svézt tramvajovou dopravou, která vás také doveze do důležitých částí a čtvrtí města. Během svého pobytu v Záhřebu, navštivte Katedrálu sv. Štěpána.

Dřívější podoba katedrály byla razantně změněna v roce 1880, kdy zdejší oblast zasáhlo silné zemětřesení, a část katedrály byla zničena. Následná rekonstrukce vše vrátila do původního stavu s novými prvky. Původní část katedrály, byla postaveny již v roce 1094, kdy se sem přestěhovalo biskupství ze Sisaku. Další památky, které stojí a vidění je Arcibiskupský palác, Kamenná brána či kostel Panny Marie nebo různá historická a archeologická muzea, které v sobě ukrývají historické skvosty.

ČTĚTĚ:   Cyklistické výlety po ostrově Hvar
Prohlídka Záhřebu
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Magazín