Rodinná dovolená v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Rozhodnutí prožít dovolenou v Chorvatsku s dětmi je skutečně na pováženou. Musíme zvážit několik věcí – společná dovolená versus složitosti s tím spojené. Hlavně jde o to, zda je vhodné brát do Chorvatska velmi malé děti?

Dítě do tří-čtyř let asi ještě neocení krásu moře a je mu jedno, jestli kouká do slané či sladké vody. Samozřejmě tím nechceme nikoho odrazovat, ale věřte, že se pak rodinná dovolená stane jednostrannou záležitostí – péčí o malé děti. Ale to je jen jeden z problémů.

Co vzít s sebou

Čím je dítě menší, tím vlastně potřebuje víc věcí na dlouhodobější pobyt. Počítejme předem s tím, že zejména v odlehlejších lokalitách bude problémem některé věci dokoupit, proto si vypracujte pečlivě seznam potřebných věcí. Uvažte, zda máte dostatečně velké auto, pokud s ním jedete soukromě, abyste pak pro množství věcí v něm měli trochu prostoru pro delší jízdu. Navíc počítejte s tím, že v Chorvatsku je obvykle více teplo než u nás, slunce má větší sílu, ale může být několik dní chladnějších. Na vše je nutné reagovat tím víc, čím jsou děti menší.

Cesta autem

Děti v autě se všeobecně nudí, takže jede-li s nimi jen jeden dospělý a ještě řídí, vůbec takovou variantu nedoporučujeme. Jeden dospělí tu musí být jen pro děti a zabavuje je různými aktivitami, třeba soutěžemi, kdo uvidí víc červených auta a podobně. Pokud děti rády zpívají, je to určitě vhodná zábava, která povzbudí i řidiče při delším sezení za volantem. Na čas děti zabaví i DVD, ještě méně MP3 a ještě méně vlastní čtení. V tomto případě je lepší, když dospělý čte nahlas.

s dětmi do chorvatska

Dětem bývá mnohem častěji v autě špatně, neovládnou zvracení, musejí častěji čůrat atd. Dobré jsou proto jako prevence osvědčené prášky, které jim nejen utlumí špatné pocity, navíc děti trochu zklidní. Nesmíme to ale přehánět. Při jízdě s dětmi je nutno dělat častější zastávky, ať již na parkovištích nebo u čerpadel pohonných hmot s odpočívadly, kde se mohou děti proběhnout. Můžete zastavit někde i ve městech, kde si mohou koupit zmrzlinu nebo jiný pamlsek, kde najdou i různá rozptýlení. Někdo volí na cestu raději noc, kdy děti spí, pokud vůbec v autě usnou, jiný den, kdy je kolem víc podnětů.

ČTĚTĚ:   Nejlepší písečná pláž Chorvatsko

Hromadná doprava

K cestě do Chorvatska je možno využít i hromadnou dopravu. Tady je problém při jízdě s dětmi, že máte omezené množství zavazadel. Nejrychlejší cesta je samozřejmě letadlo, kde je množství zavazadel omezenou doporučenou váhou.

rodinná dovolená chorvatsko

Pro někoho může být lepší variantou velmi málo používaný vlak, kde mají děti víc prostoru k pohybu, i když může být cesta časově náročnější. Tady je také nevýhoda, že věcí, které sebou vezete, musíte přenášet při přestupech a pak vše dopravit do místa pobytu.

Asi nejméně pohodlnou dopravou je autobus, zvláště linkový. Pokud jedete se zájezdem, nějaká minutka prodlení tolik určitě vadit nebude.

dovolená s dětmi
Rodinná dovolená Chorvatsko

Rodinná dovolená v Chorvatsku
5 (100%) 1 hlas[ů]

2 Responses to Rodinná dovolená v Chorvatsku

  1. Jiří Chocholáč

    mám děti necelé 3 a 4 roky a v létě si to užívaly u moře báječně a ta starší čerstvě čtyřletá neustále opakuje že chce znova k moři tam kde jsme byli …..to jen k tomu ocenění krásy moře u malých dítek 😉

  2. Helena Matoušková

    Já jsem tento článek nepochopila, to nás chtějí odradit od návštěvy Chorvatska s dětmi? Malé děti moře možná tolik neocení, ale ze zdravotních důvodů jim určitě hodně pomůže.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2015, Kategorie : Magazín