Sljeme bude hostit Světový pohár


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko není pouhou letní cílovou destinací. O tom, že má co nabídnout i v zimě svědčí fakt, že se sem 3. a 4. ledna sjedou ti nejlepší světoví lyžaři na Světový pohár Audi FIS Ski Snow Queen Trophy 2018 ve slalomu. Jedná se o tradici, která se každoročně opakuje. Tento rok se bude jednat již o dvanáctý ročník.

Sljeme_Chorvatsko

Záhřeb i nedaleká hora Slijeme jsou nyní v závěrečné fázi příprav, aby vše bylo na tuto speciální událost perfektně zařízeno. Jedná se o prestižní závody, které do Chorvatska lákají mnoho sportovních nadšenců. Kromě nich každý rok Sljeme přivítá 150 nejlepších slalomářů a slalomářek, a více než 400 členů týmů z přibližně 25 zemí ze všech světových kontinentů. Závody sledují média z celého světa, každý rok se jich účastní na 500 chorvatských i zahraničních reportérů a fotografů.

Sljeme brzy ožije závodní atmosférou

Sljeme je nejvyšší hora pohoří Medvednice, které se nachází asi 20 minut autem od Záhřebu. Jeho nadmořská výška je 1035 metrů a na vrcholu se tyčí vysoký vysílač. Od roku 2007 vede na vrchol lanová dráha, což místo ještě více zatraktivnilo. Jeho dostupnost dělá Sjeme jednou z oblíbených rekreačních oblastí Chorvatů, kteří bydlí v Záhřebu a jeho okolí.

sljeme

Propojení adventu a sportu

Veřejné předání závodních čísel se uskuteční letos poprvé na kluzišti na náměstí Kralj Tomislav v Záhřebu. 2. ledna v 18:15 si pro svoje čísla dobruslí 15 nejlepších slalomářek a totéž udělají závodící muži následující den. Rozhodlo se tak proto, aby se propojila jedinečná sportovní událost s adventní atmosférou v srdci hlavního chorvatského města.

Závody v dámském slalomu potom proběhnou 3. ledna – začíná se ve 13:00. Druhé kolo odstartuje v 16:30. Muži budou závodit 4. ledna od 12:45, v druhém kole od 16:30.

ČTĚTĚ:   Maslenica

Vrcholová organizace a skvělá atmosféra zařadila Sjeme mez nejvýznamnější lyžařská střediska, a tak může směle stát po boku takových názvů, jako je Val Gardena, Garmisch-Partenkirchen, Kitzbühel nebo Wengen. Lyžařské středisko Sljeme bylo navíc zařazeno do Cub 5+ Ski Classics, unie, která sdružuje hlavní organizátory tradičního Světového poháru.

 

levné apartmány Zagreb
Ubytování v Zagrebu

Sljeme bude hostit Světový pohár
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko