Tipy na chorvatské pláže, které možná neznáte


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko má nádherné pláže, což je neoddiskutovatelný fakt. Mnoho turistů však namítne, že tam, kde byli oni „to teda nebylo nic moc“. Jistě, může se stát, že nepřipravený a neinformovaný turista zkrátka šlápne vedle. Aby se to nestalo zrovna vám, našim čtenářům, přinášíme tipy na pláže, které by neměly mít jedinou chybičku. Budeme rádi, když nám pod příspěvek napíšete vlastní zkušenosti s těmito místy, pokud jste je navštívili. Případně ostatním doporučte, jaké pláže preferujete vy (pokud si tuto informaci nechcete ponechat jako soukromé tajemství, což se dá pochopit).

Tipů na exkluzivní pláže Chorvatska by mohlo být velice mnoho. Každý ostrov, každá část pobřeží, všude se najdou krásná místa, která jednoho očarují, druhého už třeba méně. Při psaní tohoto článku jsme se nechali inspirovat nedávno zveřejněným žebříčkem prestižního magazínu The Guardian, který v seznamu vynechal notoricky profláknuté chorvatské pláže. Takže jdeme na to. Přinášíme tipy, kam v létě vyrazit!

Ostrov Korčula, pláž Pupnatska Luka

Pupnatska Luka

Korčulu nemusíme představovat. Jedná se o nádherný ostrov, který ročně navštěvuje tisíce Čechů. 15 kilometrů od hlavního ostrovního města se stejným názvem leží krásná pláž Pupnatska Luka, která je opravdu výjimečná. Najdete ji v hlubokém úzkém zálivu a nabízí krásný výhled nejen na otevřené moře, ale především na vzdálený hornatý ostrov Lastovo.

Pláž je tvořena oblázky a leží v obklopení středomořské vegetace, je tu klid a panuje tu velmi pohodová atmosféra. A jak se sem dostanete? Nejlepší možností je půjčit si ve městě Korčula kolo a vypravit se sem na jednodenní výlet. Nezapomeňte si vzít s sebou jídlo a pití, obchod tady nenajdete. Co tu však najdete, je restaurace v dolní části zátoky. Jsou tu také záchody a možnost půjčení lehátek.

ČTĚTĚ:   Navštivte Šibenické ostrovy. Jsou rájem nejen pro jachtaře!

Ostrov Rab, pláž Livačina

I u našeho druhého tipu zůstáváme na ostrově. Korčulu však v tomto případě vyměníme za ostrov Rab a oblázkovou pláž za písečnou. Že to zní slibně? To bychom řekli! Vítejte na pláži Livačina.

Nádhernou pláž najdete na východ od města Lopar, z kterého vyplouvají lodě. Nejznámější pláží v této oblasti je samozřejmě Rajská pláž, která se táhne v délce 1,5 kilometrů a je oceněna Modrou vlajkou. My však máme na mysli pláž menší, klidnější, s menším počtem turistů. Livačina jméno její. Přestože tady vládne pohodička a žádný spěch, není tady nuda, ani jste se neocitli v pusté divočině. Stojí zde několik restaurací, které se už o zábavu postarají. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, takže místo je ideální pro malé děti.

Dubrovník, pláž Sv. Jakov

Z ostrovů jsme zamířili na pobřeží do oblíbené destinace – historického města Dubrovník. V Dubrovníku i okolí najdete mnoho pláží. Tou, kterou vám doporučujeme, je pláž sv. Jakuba (sv. Jakov). Nejdete ji jen kilometr od centra v nádherné zátoce pod kostelem sv. Jakova (odtud název pláže). Pláž pokrývají oblázky a písek a dostanete se na ni po schodech. Nabízí se odtud krásný pohled na Dubrovník a ostrov Lokrum a samozřejmě i tady najdete bar s potřebným občerstvením. Můžete si tu pronajmout kajak, jet-ski nebo si zahrát plážový volejbal. Tuto pláž si oblíbili především místní a asi vědí proč. Až příště pojedete do Dubrovníku, dejte této krásné pláži šanci také!

Pláže v Posedarje

25 kilometrů směrem na severovýchod od Zadaru leží malá obec Posedarje, kde najdete několik pěkných pláží. Toto místo nepatří mezi známé turistické cíle, ale představuje ideální destinaci pro dovolenou s dětmi. Proč? Především kvůli pěkným plážím s pozvolným vstupem do moře a malými kamínky (nebo pískem). A také kvůli klidu, který byste například v Zadaru hledali velmi těžko. Posedarje leží totiž na břehu Novigradského moře, které je velmi mělké. Potápěči budou nadšení z přilehlých ostrůvků, které se často stávají jejich cílem.

ČTĚTĚ:   Naplánujte si cestu autem do Chorvatska

Posedarje

Je to také místo, odkud to je kousek za přírodními krásami Chorvatska: především do národního parku Paklenice nebo hlubokému kaňonu řeky Zrmanja.

Tak co říkáte na tento výběr? Nalákali jsme vás na jedno z těchto krásných míst?

 

levné apartmány Korčula
Ubytování v Korčule

Tipy na chorvatské pláže, které možná neznáte
4 (80%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2018, Kategorie : Chorvatsko