Vlakem a autobusem po Kvarneru


ubytování Chorvatsko

Cestování v cizině autem je sice pohodlné, ale rozhodně ne tak zábavné, jako použití místní veřejné dopravy. Pokud plánujete vyrazit do Kvarneru, určitě využijte místní novinku – rozšířenou integrovanou síť veřejné dopravy. Čeká vás snadné a zábavné poznávání tohoto regionu.

Rijeka

Území rozkládající se od zátoky Bakar v Kvarnerském zálivu přes pláže letoviska Rijeka, bohatou Opatiji a výše až k hranicím se Slovinskem už nyní spojuje rozšířená integrovaná železniční a autobusová síť. Budou ji moci využívat místní i turisté, a to s použitím pouze jediné jízdenky. Co to konkrétně znamená třeba pro nás turisty? Že si budeme moci cestou kdekoliv vystoupit a užít si své výlety po Kvarneru naplno!

Nechte auto u apartmánu a vydejte se za dobrodružstvím veřejnou dopravou!

Kromě toho, že je tento systém „travel-friendly“, je i „eko-friendly“. Povzbuzuje lidi, aby nechali své auto doma a vybrali si pro přemisťování veřejnou dopravu. Kromě měsíčních jízdenek vhodných pro místní pracující a studenty, jsou k dispozici i denní lístky právě pro turisty, kteří chtějí prozkoumat část severního pobřeží Kvarneru a vnitrozemí.

Mnoho z nás dává přednost cestování autem. Je to pohodlné a člověk není ničím omezován. Integrovaný systém železniční a autobusové dopravy v severní části Kvarnerského zálivu vám ale umožní cestovat ze zátoky Bakar, vystoupit si v Rijece a zajít si na pláž, pokračovat do Opatije, projít si město, nasednou zase dál a podívat se až k hranicím Slovinska. A to bez toho, abyste museli řešit pokaždé novou jízdenku.

Opatija

Region , který stojí za návštěvu

Rijeka patří mezi destinace, kde si můžete užít parádní dovolenou, pokud máte rádi větší města a zábavu. Je tu bohatý noční život, zajímavé památky i pěkné pláže přímo ve městě a blízkém okolí. Není to odtud daleko do oblíbené Opatije, městečka s lázeňskou atmosférou. Upravené letovisko na první pohled každého zaujme. Procházky po vyšperkovaných ulicích korunujte dobrou kávou a vynikající zmrzlinou, o kterou tady není nouze. Nezapomeňte se projít po pobřežní kolonádě.

ČTĚTĚ:   Nové archeologické nálezy u Zatonu

Na druhou stranu od Rijeky může navštívit malé přímořské letovisko Bakar v Bakarském zálivu. Stojí zde několik zajímavých historických staveb a najdete tu starobylé městské centrum. Pokud se vydáte mimo město, okouzlí vás nádherná příroda. Vyvěrá zde několik sladkovodních pramenů. A co vás možná osloví více než voda, je známé bakarské šumivé víno s názvem Bakarska vodica – doporučujeme nejen ochutnat, ale i zakoupit!

Bakar

Vlakem se potom můžete vydat dál na sever nad Opatiji, do kvarnerského vnitrozemí k hranicím se Slovinskem.


levné apartmány Rijeka
Ubytování v Rijece

Ohodnoťte

One Response to Vlakem a autobusem po Kvarneru

  1. Stanislava Horváthová

    Nevím jak teď, možná se to zlepšilo, ale tak před 10 ti lety jezdily neklimatizované autobusy. Bylo to dost peklo.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2021, Kategorie : Chorvatsko